Bizimle iletişime geçin

Haberler

Primož Roglič Sözleşme Uzattı

Takımıyla 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan Sloven yıldız Primož Roglič, ekstra iki yıl daha kontratını uzattı.

Jumbo-Visma, Primož Roglič’in sözleşmesini 2025 yılına kadar uzattığını açıkladı. Takım ayrıca 2022 yılı için hazırlanan mayolarını da tanıttı. Roglič’in sözleşmesi 2023’te sona erecekti. Sloven süper yıldız, yeni sözleşme ile birlikte 2025 sezonunun sonuna kadar Hollanda ekibinde yarışacak. 2016 yılının başında Sloven kıta takımı Adria Mobil’den o zamanki ismiyle Team LottoNL-Jumbo’ya transfer olan Roglič, yeni kontratının sonuna geldiğinde on senedir takımı ile yarışıyor olacak.

Roglič şunları söyledi: “2016’da takıma geldiğimden bu yana epey gelişim gösterdim. Takımla gurur duyduğum yıllar geçirdik. Alışkın olunandan daha geç bir yaşta profesyonel peloton’a geçişimi yapmıştım. En iyi anlar daha çok dikkat çeker fakat bu süreç her zaman benim için kolay olmadı. Gelişimim hızla ilerledi. Tüm bu süreci tek başıma inşa etmedim. Takım arkadaşlarım ve ekiple birlikte başarılar elde ettik. Önümüzdeki yıllarda bu takımın bir parçası olmak harika bir his. Kendimi geliştirmeye devam etmek istiyorum. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak, takım lideri olarak ve kişilik olarak gelişmek istiyorum. Bunun için doğru yerdeyim.”

Son iki yılda Roglič, Fransa Bisiklet Turu’na galibiyet parolası ile geliyor. 2020’de kıl payı kaçan genel klasman birinciliği ve 2021’de dokuzuncu etapta yarışı bırakması, Sloven sporcunun sarı mayo umutlarını suya düşürmüştü. 32 yaşındaki bisikletçi üst üste üç yıldır İspanya Bisiklet Turu’nu şampiyon tamamlarken, Liège-Bastogne-Liège’de zafere ulaşarak anıtsal bir yarış galibiyetini de künyesine eklemişti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!