Bizimle iletişime geçin

Haberler

Alberto Contador’un Geri Dönüş Planı Epey Ciddiydi

Kardeşine göre Alberto Contador’un geri dönüş planı, gerçekleşmese bile oldukça ciddi şekilde düşünülmüştü.

Yedi kez büyük tur şampiyonu Alberto Contador, 2017 sezonunun sonunda profesyonel kariyerinden emekli olmuştu. İspanyol bisikletçi 2021 yılının başlarında pandemi sırasında profesyonel yarışlara geri dönmeyi düşündüğünü açıklamıştı. Şimdi 39 yaşında olan Contador, iki buçuk yıllık bir aradan sonra sezon ortası transferi gerçekleştirip 2021 İtalya Turu’nda yarışma isteğini dile getirmişti. İspanyol bisikletçinin Eolo-Kometa takımını birlikte idare ettiği kardeşi Fran ise geri dönüş planının gerçekleşmeye çok yakın olduğunu söyledi.

“Alberto geri dönüş konusunda epey ciddiydi. Mesele şu ki, Alberto emekli olduğunda fiziksel kondisyonu  gayet yerindeydi. 2017 İspanya Turu’nda emekli olmadan önce Angliru etabını kazanmıştı. Emekli olduktan sonra da kendini güçlü hissetmeye devam etti. Emekli olan her eski profesyonel bisikletçinin aklından geri dönüşün geçtiğine eminim. Özellikle de Alberto seviyesinde kazanmaya alışmış bir sporcu için emekliliğe geçiş kolay değil. Ya antrenman yaparak ya da dinlenerek geçirdiğiniz yaşamınız bir anda büyük bir değişikliğe uğruyor.”

Alberto Contador profesyonel kariyerinden emekli olduktan sonra neredeyse hiç durmadı. Contador Foundation’ı geliştirip profesyonel bir bisiklet takımına, Eolo-Kometa’ya dönüştürdü. Eolo-Kometa ekibi, 2021 yılında ilk kez bir büyük tur tecrübesi yaşadı. İtalya Bisiklet Turu’na katılan Alberto Contador’un ekibi Lorenzo Fortunato ile Monte Zoncolan’da galibiyete uzandı. Contador, aynı zamanda bisiklet markası Aurum’u geliştirmek için de çalışmalara devam ediyor. Kardeşi Fran ve iki kez İtalya Bisiklet Turu şampiyonu Ivan Basso ile çalışan Alberto Contador, Eurosport adına önemli yarışlarda yorumculuk da yapıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!