Bizimle iletişime geçin

Haberler

Vuelta a San Juan 2022 İptal Edildi

Remco Evenepoel, Filippo Ganna, Peter Sagan ve Elia Viviani gibi yıldız sporcular, sezon başı yarış programlarını yeniden düzenlemek durumunda kalacak.

Vuelta a San Juan, Covid pandemisi sebebiyle ikinci yıl üst üste düzenlenemeyecek. Bu yılki mücadelenin 30 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyordu ancak yerel yetkililer ve yarış organizatörleri pazartesi günü, omicron varyantı nedeniyle COVID-19 vakalarındaki son artışın ardından yarışın düzenlenemeyeceğini duyurdu.

2019’da yarışı kazanan Remco Evenepoel (QuickStep-AlphaVinyl), Filippo Ganna, Elia Viviani (Ineos Grenadiers) ve Peter Sagan (TotalEnergies), 2022 sezonuna Arjantin’de başlaması planlanan bisikletçiler arasındaydı. Bu sporcular ve ekipleri erken sezon takvimlerini yeniden tasarlamak durumundalar. İspanya veya Fransa’da yapılan sezonun ilk bölümündeki yarışlara Vuelta a San Juan’a gidemeyen isimler katılım gösterebilir.

Vuelta a San Juan, Avustralya’daki Tour Down Under ve Cadel Evans Great Ocean Race’in iptalini takiben ikinci yılında koronavirüs pandemisine kurban giden en son sezon başı yarışı oldu. 2022 Kolombiya Turu da COVID-19 pandemisinden kaynaklanan finansal zorluklar nedeniyle iptal edildi.

Yapılan resmi açıklamada “Vuelta a San Juan organizasyonu, COVID-19 nedeniyle dünyada, bölgede, ülkede ve ildeki sağlık durumu ışığında ve resmi kurumlardan bilinen çeşitli istatistikleri dikkate alarak yarışın askıya alınmasına karar verdi.” ifadelerine yer verildi. Organizasyon, 2022 Vuelta a San Juan’ı yerel takımlarla yerel bir etkinlik olarak düzenleme olasılığını değerlendirmeye devam ettiklerini de yapılan açıklamada belirtti.

San Juan eyaleti spor sekreteri Jorge Chica pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, son haftalarda koronavirüs vakalarındaki artışın yarışın düzenlenemeyeceği anlamına geldiğini açıkladı. Kararı gerekli olarak nitelendiren Chica, “Yarışın iptali sporu seven bizleri üzüyor. Aynı zamanda yarışın bölgemize ekonomik olarak da önemli bir getirisi var, fakat hükümetin ve eyalet yetkililerinin önceliği her zaman San Juan halkının sağlığı olmuştur.” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!