Bizimle iletişime geçin

Haberler

Peter Sagan Covid’e Yakalandı

Slovak yıldız Peter Sagan, sezon öncesi kampına sadece günler kala ikinci kez koronavirüse yakalandı.

Peter Sagan, salı günü ikinci kez COVID-19 pozitif test verdiğini duyurdu. Slovak süper yıldız, sosyal medyada kendisinin ve kardeşinin İspanya’daki takım kampına katılmadan önce pozitif test verdiklerini açıkladı.

Sagan, yaptığı paylaşımda “Kardeşim Juraj ve ben, ne yazık ki covid’e yakalandık. Virüsle ilgili semptomlarımız var ve ilgili makamlar tarafından belirlenen yönergeleri takip ediyoruz. Sizi gelişmelerden haberdar edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Sagan, Avrupa’yı kasıp kavuran son omicron virüs dalgasına yakalanan en yüksek profilli bisikletçi. Birkaç takım, nihai sezon öncesi kampları için bu haftadan itibaren İspanya’da toplanıyor. Takımlar, omicron dalgasından kaçabilmek için katı test protokolleri uyguluyor.

Dünya çapında artan vakalar, Vuelta a San Juan organizatörlerini bu ayın sonunda yapılması planlanan 2022 edisyonunu iptal etmeye zorlamıştı. Şimdiye kadar, Avrupa’daki büyük yol yarışlarının hiçbiri, organizasyonların iptal edilebileceğini veya ertelenebileceğini açıklamadı. Şimdiye kadar Benelüks genelinde yapılan birkaç kros bisikleti yarışı yeni omicron dalgasından etkilense de pek çok ülkede hükümet ve sağlık yetkilileri bir kez daha Avrupa çapında yeni bir enfeksiyon artışına hazırlanıyor.

Peter Sagan, geçtiğimiz sezonun başında da covid rahatsızlığını geçirdikten sonra ikinci kez bu hastalığa yakalanıyor. Bu ayın sonlarında 32 yaşına girecek olan Sagan, 2022’nin en çok konuşulan transferlerinden biri. Slovak sporcu, üç yıllık bir anlaşmayla Bora-Hansgrohe’den TotalEnergies’ye geçiş yapmıştı. Sagan’ın yeni takımıyla 2022’deki ilk büyük antrenman kampı öncesinde ne kadar süre yollardan uzak kalacağı belli değil.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!