Bizimle iletişime geçin

Haberler

Rémi Cavagna: “Her Şeyin Sonu Olabilirdi”

Quick Step-Alpha Vinyl’in Fransız bisikletçisi Rémi Cavagna, yaşadığı antrenman kazasında felç kalma tehlikesi atlattığını söyledi.

Rémi Cavagna, Quick Step-Alpha Vinyl’in 8 Aralık’ta İspanya’daki antrenman kampında yaşadığı kaza sonrası felç kalma tehlikesi geçirdiğini söyledi. 26 yaşındaki bisikletçinin kırık L1 omurundaki sakatlık sonrası sporcuya altı vida takıldı.

Bisikletçiler, antrenmanın son anlarına doğru yaklaşırken bir otomobil aniden sporcuların önüne çıkmıştı. Tüm bisikletçiler arabadan kaçınmak için sert bir şekilde frene basarken, Rémi Cavagna yere düştü ve çarpmanın etkisiyle sırtından sakatlandı. Mauri Vansevenant da olaydan etkilenen isimler arasındaydı fakat Belçikalı sporcu başparmağındaki kırıkla olayı ucuz atlatmıştı. Valencia’daki hastanede doktorlar olaya müdahale ederken Cavagna’nın herhangi bir nörolojik hasar görmediğini açıkladılar. Fransız bisikletçi ise yaptığı açıklamada sırtındaki bir sinir kıl payı hasar görmediği için felç kalmaktan kurtulduğunu söyledi.

L’Equipe’a konuşan Cavagna, “Normalde sert biriyimdir ve her zaman yerden hemen kalkarım fakat bu sefer tamamen bloke oldum. Bir kez daha yürüyememek gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalabilirdim. Bu düşüş her şeyin sonu olabilirdi.”

Tedavisi devam eden Rémi Cavagna’nın altı hafta bisikletten uzak kalacağı açıklandı. Cavagna sakatlığının ciddiyetini anlasa da, 2022 sezonunda performans sergilemek için hala motive olduğunu söylüyor. Fransız sporcunun yaşadığı gibi sırt sakatlıklarında çok dikkatli bir şekilde tedavi gerçekleştiriliyor ve insanlara genellikle sakatlıktan sonra altı aya kadar sırtlarını hareketsiz bırakmaları tavsiye ediliyor. Ancak Cavagna, sakatlığının zihnini değiştirmesine veya hazırlıklarını olumsuz etkilemesine izin vermiyor.

“Şimdi potansiyelimin yüzde seksenine geri döndüm. Gelecek sezon için hiçbir hedefimi iptal etmemeliyim. Sadece kışın yaptığım çalışmalar ve yarış takvimim etkilenecek.”

2021 sezonunda Romandie Turu, Polonya Turu ve Fransa Ulusal Yol Yarışı’nda zafere ulaşan Cavagna; yeni sezon için Fransa Turu’na katılmayı ve Avustralya’daki Dünya Şampiyonası’nı hedefliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!