Bizimle iletişime geçin

Haberler

Wout van Aert Rotasını Yol Sezonuna Çeviriyor

Wout van Aert, koçuyla aldığı karar sonucu Fayetteville’deki Kros Bisikleti Dünya Şampiyonasına katılmayacak.

5 Ocak tarihinde düzenlenen Herentals’deki X2O Trofee ayağını kazanan Wout van Aert, Mathieu van der Poel gibi kros sezonuna ara verip yol yarışlarına odaklanacak. Ocak ayının sonunda başlayacak Kros Bisikleti Dünya Şampiyonasına katılmayı tercih etmeyen Van Aert, Avrupa’da kalıp yol sezonu hazırlıklarına devam edecek.

“Dünya Şampiyonasına katılmamak bizim kararımız. Kros bisikleti benim için gerçekten önemli ve şu an iyi bir form grafiğine sahibim. Ancak kariyerimin bu noktasında başka şeylere de odaklanıyorum. Bahar aylarında, geçtiğimiz yıllarda almayı başaramadığım bir anıtsal yarışı kazanmayı hedefliyorum. Belçika Ulusal Şampiyonası’ndan sonra kros bisikletine ara verip yol yarışlarına odaklanmanın daha iyi olduğunu düşünüyoruz.”

26 yaşındaki bisikletçi, Herentals’taki X2O Trophy’de kendi evinde aldığı galibiyetin ardından takvimiyle alakalı kararını açıkladı. Son yedi Kros Bisikleti Dünya Şampiyonluğunu kazanmayı başaran Van der Poel ve van Aert, bu sene yarışta olmayacak. Wout Van Aert’ın üç Dünya Şampiyonluğu bulunurken, Mathieu van der Poel kros bisikletinde dört kez Gökkuşağı Mayo’yu kazanmayı başardı. Hollandalı Mathieu van der Poel, yaşadığı sırt sakatlığı sebebiyle bisiklet sezonuna şimdilik ara vermiş durumda.

2020 yılında Milan-San Remo’yu kazandıktan sonra Wout van Aert, bir başka anıtsal yarışı künyesine ekleyemedi. 2021 yılında Fransa Turu’nda üç etap kazanan Belçikalı sporcu, Amstel Gold Race’i Thomas Pidcock ve Maximilian Schachmann’ı geçerek galip tamamlamıştı. Geçtiğimiz sezon, Paris-Roubaix’de gelen yedincilik ve Milano-Sanremo’daki üçüncülüğün yanında başarılı sporcu Ronde’yi altıncı tamamlamıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!