Bizimle iletişime geçin

Haberler

Milano’nun Yeni Bisiklet Ağı Projesi

Milano, şehri ve şehrin çevresini birbirine bağlayan yeni bir bisiklet yolu ağı oluşturmak için 200 milyon sterlinlik bir planı onayladı.

Yeni düzenleme ile birlikte şehirde bulunan 24 farklı hat, 750 kilometrelik bisiklet yolu ile birbirine bağlanacak. Bazı mevcut rotalar bu ağa eklenirken bazı yollar ise sıfırdan inşa edilecek.

Proje; Milano’daki hastaneler, okullar, metro bağlantıları gibi hizmetlerin yaklaşık %80’inin bisiklet yolları ile ulaşılabilir olmasını planlıyor. Yollar ayrıca hareket sensörlü aydınlatma, dijital ekranlar ve özel bisiklet park istasyonları da dahil olmak üzere son teknoloji altyapıya sahip olacak. İlk çalışmaların bu yaz aylarına hazır olması beklenirken tüm ağın 2035 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

Milano Büyükşehir Belediyesi konsey üyesi Beatrice Uguccioni’ye göre proje, şehri endüstri problemleri, yoğunluk ve hava kirliliği gibi sorunlarından arındırmaya çalışacak. Şehir sakinlerinin sinemalara, okullara, sağlık merkezlerine ve sosyalleşme alanlarına güvenli bir biçimde bisiklet ile kolayca ulaşabilmesi planlanıyor.

Uguccioni, planın birincil amacının bisikleti Milano nüfusu için en uygun ulaşım aracı haline getirmek olduğunu söylüyor. Uguccioni, “Amacımız, Avrupa’nın en önemli metropol alanları ile aramızdaki uçurumu bu konuda kapatmaktır” dedi. “Bisikletçilerin ve araç sürücülerinin aynı yolu paylaşması gerekmeyeceğinden, yol güvenliğinin yanı sıra daha az emisyon ve trafik konusunda da adımlar atacağız. Bu İtalya’da benzersiz bir proje olacak.”

Paris’teki “Plan Velo”nun başarısından ilham alan proje Milano’nun bisiklet altyapısına yapılan önemli yatırımlardan bir tanesi. Fransa, Paris’teki proje ile önümüzdeki dört yıl içinde “%100 Bisiklet Şehri” olmayı planlıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!