Bizimle iletişime geçin

Haberler

Egan Bernal Sözleşmesini Uzattı

Egan Bernal, 2026 yılına kadar Ineos Grenadiers takımıyla yarışacak. Kolombiyalı sporcu, geçtiğimiz yıllarda yaşadığı sakatlıklardan kurtulup yeni sezonda üçüncü büyük tur zaferini kazanmaya çalışacak.

Egan Bernal, kendisini 2026 yılına kadar Ineos Grenadiers’a bağlayan beş yıllık sözleşmeye imza attı. 24 yaşındaki Kolombiyalı, takımı ile beraber 2019 yılında Fransa Turu’nu 2021 yılında da İtalya Turu’nu kazanmayı başarmıştı. İngiliz ekibinin en önemli genel klasman umutlarından olan Egan Bernal, önümüzdeki yıllarda başarılarına yenilerini eklemek istiyor.

Son iki yılda Bernal’in yaşadığı sırt sakatlığı Kolombiyalı bisikletçiye epey zor anlar yaşattı. Ayrıca bisikletin bir başka süper yıldızı Tadej Pogacar’ın başarıları da Egan Bernal’in belki de daha çok yarış kazanmasının önüne geçti.

Mücadele etmeye açıkça hazır olduğunu vurgulayan Egan Bernal’in kararlı yapısı dikkat çekti. Bernal, 2021 sezonunda Fransa Turu’na katılmayıp İtalya ve İspanya’da yarışmayı tercih etmişti.

“Bu yeni sözleşmeyi imzalamak benim için gerçekten önemli. Takımımda mutluyum. Ekibim ve çalışanlar ile gurur duyuyorum. En önemli yıllarımı Ineos ile geçireceğim. Bu yıl için gerçekten heyecanlıyım. Gerçekten iyi hazırlanmış olarak, iyi bir takım ile birlikte yarışlardan keyif alarak mücadele etmek istiyorum”

Rod Ellingworth, Egan Bernal’in en iyi performansına ulaşabilmesi için takımın sporcuya tam destek verdiğini belirtti.

“Egan’ın son dört yılda ekiple birlikte geliştiğini gördük. Olağanüstü bir yetenek olduğunu defalarca gösterdi. Ayrıca zorlu anlarda kendini toparlamak, risk almak ve atak yapmak gibi konularda büyük bir cesareti olduğunu da kanıtladı. Bu sezon son derece rekabetçi olacak. Egan ve tüm takım, yarışlara çıkıp mücadele etmek için motive olmuş durumda”

İki büyük tur zaferiyle birlikte Egan Bernal, Ineos’un en önemli genel klasman kozlarından biri. Bernal’in yanı sıra Richard Carapaz, Geraint Thomas ve Tao Geoghegan Hart gibi güçlü bisikletçilere sahip olan Ineos, yeni sezon öncesi büyük turların en önemli galibiyet adaylarından bir tanesi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!