Bizimle iletişime geçin

Haberler

Jumbo-Visma Covid Enfeksiyonu Sebebiyle Antrenman Kampını Sonlandırdı

Jumbo-Visma, pozitif COVID-19 vakası tespit edildikten sonra İspanya’nın Alicante kentindeki antrenman kampını sonlandırdı.

Takımın performans yöneticisi Mathieu Heijboer yaptığı açıklamada, “Kıyamet senaryosu gerçekleşti. Bu tabii ki dikkate aldığımız bir durumdu. Böyle bir anda nasıl davranacağımıza çoktan karar vermiştik ve her türlü önlemi almıştık. Daha fazla virüsün yayılmasının önüne geçmek için kampı sonlandırmak en iyi seçenekti.” ifadelerini kullandı.

Takım, enfekte olan kişinin ve yakın temaslıların yönergelere uygun olarak karantinaya alındığını söyledi. Diğer bisikletçiler ve personel, bireysel olarak evlerine dönecek veya İspanya’da kalacak. Jumbo-Visma, takım ile beraber antrenman kampında yer alan herkesin günlük kontrollerinin yapıldığını açıkladı. Enfeksiyon durumunun kamp öncesindeki bir olaydan cereyan ettiği tahmin ediliyor.

Takım yöneticisi Richard Plugge, Covid rahatsızlığı geçiren bir kişiyle yakın temasta olduğu için ve Tom Dumoulin takviye aşısını vurulduğu için kampta yer almadı.

Sporcular, salı günü ilk antrenmanlarını gerçekleştirdiler ve ardından takım sunumlarına katıldılar. Bisikletçiler dikkatli bir şekilde yönergeleri izleyerek medyaya röportajlar verdiler. Takım, önlem olarak herkesin ayrı gruplar halinde antrenman yaptığını ve yemek yediğini, bu sebeple yakın temas riskini en aza indirdiklerini açıkladı.

Takım direktörü Merijn Zeeman, “Bisikletçilerimizin ve personelimizin sağlığı bizim en büyük endişemiz. Bu yüzden antrenman kampımızı sonlandırıyoruz. Şu an bu tür etkinlikleri düzenlemenin son derece zor olduğu bir kez daha teyit edilmiş oldu. Sporcuların sezona hazırlıklarına imkanlar dahilinde devam edebilmeleri için mümkün olan en iyi şekilde desteğimizi devam ettireceğiz. Yazık oldu, ama kampı sonlandırmak tek seçeneğimizdi.”

İddialara göre COVID-19 pozitif test sonucu, takım kahvaltısı öncesinde yapılan kontrollerde belli oldu. Bir toplantıdan sonra, bazı bisikletçiler enfekte olma ve İspanya’da karantinada kalma riskinden kaçınmak için hızlıca evlerine gitme kararı aldı. Robert Gesink, Sepp Kuss ve Tobias Foss Andorra’ya dönmek için hemen antrenman kampından ayrılırken Steven Kruijswijk ve Primož Roglič ise arabayla Monaco’ya gitti.

Steven Kruijswijk, “”Uzun bir yolculuk beni bekliyor ama Monaco’da da antrenmanlarımı devam ettirebilirim. Takım otelinde enfeksiyon kapma riskini almak istemiyorum. Önlem olarak eve dönüyorum.” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!