Bizimle iletişime geçin

Haberler

Fabio Jakobsen Fransa Turu’na Hazırlanıyor

İspanya Turu’nda beş etap kazanmayı başaran Fabio Jakobsen, bu sezon Fransa Turu’nda iddialı olmak istiyor. Eğer Jakobsen Fransa Turu’na giderse Mark Cavendish, Tur’un en fazla etap kazanma rekorunu kırma şansını kaçıracak.

Mark Cavendish, Quick-Step Alpha Vinyl’in Fabio Jakobsen’i Fransa Turu’na götürmesiyle Tur’da en fazla etap kazanan sporcu olma şansını kaybedebilir. Cavendish, 2021 yılında Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda yakaladığı çıkışı devam ettirmiş ve Fransa Turu’nda dört etap kazanmıştı. Cavendish, 34 etap zaferiyle beraber bu departmanda Eddy Merckx ile durumu eşitledi. Uzun bir süre Epstein-Barr virüsü ile uğraşan başarılı sporcu, beş sene sonra yeniden Fransa Turu’nda etap kazanmayı başarmıştı. Mark Cavendish, kısa süre önce Quick-Step ile olan sözleşmesini bir yıllığına uzattı.

Fabio Jakobsen, Quick-Step Alpha Vinyl’in Fransa Turu’nda sprint silahı olacağını düşünüyor. Hollandalı sporcuya göre Mark Cavendish bu yıl İtalya Bisiklet Turu’nda mücadele edecek.

“Şu anda yapılan program böyle. Bu konuda kendimi iyi hissediyorum ve Fransa Turu’nu denemek istiyorum. Elbette Fransa Turu’nda yarışmak için form seviyenizin iyi olması lazım. Tur, Dünya Şampiyonası ve Milano-Sanremo dışında bir sprinter için bisikletteki en yüksek mertebe. Kendimi oldukça motive hissediyorum.”

Jakobsen, kariyerinde henüz Fransa Turu koşmadı. 24 yaşındaki sporcu, 2020 Polonya Turu’nda ağır bir kaza geçirdikten sonra uzun bir süre profesyonel yarışlara katılamamıştı. Jakobsen, 2021 ve 2019’da iki kez İspanya Turu’nu koştu. Sporcunun İspanya Bisiklet Turu’nda beş etap galibiyeti bulunuyor.

Quick-Step takım patronu Patrick Lefevere, antrenman kampında Cavendish’e Fransa Turu ile ilgili herhangi bir söz vermiş değil.

Fabio Jakobsen yaptığı açıklamada, “Cavendish’e karşı suçlu hissediyor muyum? Evet, suçlu doğru kelime olmasa da böyle bir hissiyatım var. Çünkü ben de Fransa Turu’nda olmayı hak ettiğimi düşünüyorum. Yeterince iyi değilsem eğer yarışa katılmam. Cavendish, Tur’un benim hedefim olduğunu ve Giro’ya kendisinin gideceğini biliyor. Ama herhangi bir problem yaşandığında Cavendish, Quick-Step’in Fransa Turu için iki numaralı opsiyonu olacak. Bence bu rolden kendisi de memnun. Cavendish, kontratını da sezon planlamalarının yapıldığı aralık ayında imzaladı” ifadelerini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!