Bizimle iletişime geçin

Haberler

Silifke’de Pedallar Farkındalık İçin Çevrildi

Mersin’in Silifke ilçesinde bisikletleri ile dünya turu yaparak down sendromlu ve otizmli çocuklarla bir araya gelen Emilie ve Davy Sanchis adlı Fransız çift, özel çocuklar ve aileleri birlikte kent merkezinde düzenlenen bisiklet turuna katıldı.

Kent merkezinde düzenlenen gönülle etkinliğe Belediye Başkanı Sadık Altunok, Mili Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Meteoroloji Müdürü Hüseyin Geçgel katıldı.

Göksu Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde Silifke Belediyesi ve Özel Çocuklar Etkileşim Derneği (SÖÇED) tarafından down sendromlu ve otizmli çocukların topluma kazandırılması amacıyla düzenlenen bisiklet turu öncesi konuşan Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Bu etkinliği düzenlememizin asıl amacı özel çocuklarımızın topluma kazandırılması, toplum bilinci oluşturularak, sosyalleşmelerinin desteklenmesini sağlamaktır. Bu etkinliğimize Emilie ve Davy Sanchis çifti de Fransa’dan gelerek bisikletleri ile katılım sağlamıştır. Belediye olarak, bu konuda yaptığımız çalışmalar sonunda kentimizde yaşayan bu çocuklarımızın eğitimine katkı sunmak amacı ile Çilek Kokusu Otizmli Çocuklar Destek ve Sosyal Yaşam Merkezimizimizi hizmete açtık. Çocuklarımız burada eğitimlerini sürdürürken, hayata tutunmayı da öğreniyorlar. İlçemizde yaşayan her birey bizler için çok önemlidir. Bisikletleri ile dünya turu yaparak down sendromlu çocuklarla bir araya gelen Fransız çiftimizi ilçemiz Silifke’de misafir etmekten son derece mutlu ve memnunuz” dedi.

Geçtiğimiz yıl mart ayında bisikletleri ile dünya turu yapmak üzere Fransa’dan yola çıkan Emilie ve Davy Sanchis çifti ise konuşmasında, “Türkiye’de değişik il ve ilçelere giderek bu tür etkinliklere katılıyoruz. Bugünde Akdeniz bölgesindeyiz. Silifke güzel bir şehir. İnsanları da çok sevecen ve sıcak kanlı. Burada olmaktan ve bu özel çocuklarımıza destek olmaktan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

Özel Çocuklar Etkileşim Derneği (SÖÇED) Başkanı Fulya Aslan, “Aylar önce bisikletleri ile ülkemize gelen ve değişik il ve ilçelerimizde bu özel çocuklarımıza destek vermek ve farkındalık ortaya koymak için bisikletleri ile bu tür etkinliklere katılan Fransız çitf Emilie ve Davy Sanchis’e katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz de bugün çocuklarımızla birlikte onlarla buluştuk. Çocuklarımız, aileleri ve diğer misafirlerimizle birlikte düzenlenen bisiklet turuna eşlik ettiler” ifadesini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!