Bizimle iletişime geçin

Haberler

Balayında Bisiklet Turuna Çıkan Çift Antalya’ya Geldi

Belçika’dan balayını geçirmek için bisikletle tura çıkan Sarah De Canniere ile Tom De Bruyne çifti, 9 ülkede 6 bin kilometre pedal çevirdi.

Belçika’da 10 Eylül’de evlenen Sarah De Canniere ile Tom De Bruyne çifti, balayını bisiklet yolculuğuyla geçirmeye karar verdi. Evlendikten bir gün sonra yola çıkan çift, Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk ve Yunanistan’ı geçerek, 14 Aralık 2021’de İpsala Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı. Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla’da pedal çeviren çift, Antalya’nın Demre ilçesine geldi. Turistik yerleri, doğal güzellikleri gezen çift, Bergama, Efes, Patara Myra antik kentini ziyaret etti.

Antalya kent merkezine gitmeyi planladıklarını söyleyen Sarah De Canniere, şunları söyledi:”Çocukluğumda ailemle bir kez İstanbul’a gelmiştim. Eşim ilk kez Türkiye’ye geldi. Balayında farklı ülkeleri, insanları tanımak istedik. Gezimizin yaklaşık 1,5 ayını Türkiye’ye ayırdık. Olimpos, Phaselis antik kentini ve Antalya merkezini gezeceğiz. Antalya’dan uçakla Ürdün’ün başkenti Amman’a uçacağız. Bisikletle Ürdün, Lübnan ve İsrail’i gezeceğiz. Turumuz İsrail’in Tel Aviv şehrinde sona erecek. Buradan duruma göre gemi veya uçakla Belçika’ya döneceğiz. Günde yaklaşık 60- 70 kilometre yol alıyoruz. Şu ana kadar bisiklet üstünde toplam 6 bin kilometre yol katettik, toplam 8 bin kilometre yapacağız.”

Geceyi çadırda geçirip, gündüz gezdiklerini anlatan Sarah de Canniere, “Türkiye’nin Marmara, Ege ve Akdeniz sahillerinde doğa, deniz muhteşem. Türk insanı çok candan, içten, misafirperver, yardımsever. Gezimizin en güzel günlerini Türkiye’de geçiriyoruz” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!