Bizimle iletişime geçin

Haberler

Remco Evenepoel’un Dönüşümü

QuickStep-AlphaVinyl takımının genç yıldızı Remco Evenepoel, 2022 sezonunda İspanya Bisiklet Turu şampiyonluğunu hedefliyor.

Remco Evenepoel, istikrarlı bir performansla katıldığı haftalık turların hemen hemen hepsini kazanmayı başardı. Belçikalı süperstar, başladığı ve bitirdiği son altı etaplı yarışın genel klasmanını kazanmayı başarırken sekiz de etap sevinci yaşadı.

Olağanüstü yeteneğinin yanı sıra kendine olan inancını da her yarışında gösteren Evenepoel, aldığı sonuçlarla büyük turlara da göz kırpıyor. Belçikalı bisikletçi henüz bir büyük turda ya da Critérium du Dauphiné gibi prestijli bir haftalık turda zafer yaşamış değil. 22 yaşındaki genç bisikletçi, geçtiğimiz sezon İtalya Bisiklet Turu’na katılarak kariyerindeki ilk büyük turu koşmuştu. 11. etaba kadar bir süreliğine genel klasman ikinciliğini elinde bulunduran Evenepoel, 18. etapta yarışı bırakmak durumunda kalmıştı. Başarılı sporcu, bu sezon İspanya Bisiklet Turu’nda şansını deneyecek ve haftalık turlardaki performansını üç haftalık yarışlarda göstermeye çalışacak.

Geçtiğimiz sezon, 25 Ocak’ta 22 yaşına giren Remco Evenepoel için bir olgunlaşma dönemi oldu. QuickStep-AlphaVinyl sportif direktörü Tom Steels yaptığı açıklamalarda, “Bence geçen yıl Remco ve diğer herkes için de iyi bir yıldı. Her şeyin kolay kazanılmayacağını gösteren bir yılı geride bıraktık. Remco, sporun en büyük yeteneklerinden birisi fakat aynı anda beş adım ileriye atamayacağı gerçeğine hazırlıklı olmalı.” ifadelerine yer verdi.

Yalnızca üç profesyonel sezonu tamamlamasına rağmen Evenepoel, doğal bir lider. Kendisinden ve çevresindeki bisikletçilerden her zaman en iyisini isteyen Evenepoel, önemli yarışların sivrilen galibiyet adaylarından bir tanesi. Steels, genç bisikletçinin yarış tarzını benimsediklerini ve olumlu olarak değerlendirdiklerini söyledi.

“Sahip olduğu kazanma isteğini bir avantaj olarak görüyorum. Hepimiz, bir yarıştan sonra kaybetmeye dayanamayan sporcuların açık sözlü demeçlerine aşinayız. Bunu her zaman bir kalite olarak gördüğümü söylemeliyim. Tabii ki, bir yarıştan sonra mağlubiyeti yönetmeniz gerekiyor. Kaybetmekten kaynaklı hayal kırıklığı yaşadığınızda, bu durum yarışı kazanmak için her şeyi verdiğiniz anlamına geliyor. Kolay olmasa da bir denge bulmanız gerekiyor.”

Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlık sebebiyle yılı geç açan Remco Evenepoel, bu yıl çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Belçikalı bisikletçi, Volta a Valenciana’da sezonuna başlayacak.

Steels, “Yılın sonunda, görmek istediğimiz Remco’yu bir kez daha gördük. Remco, Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda iyi performans gösterdi ancak sezon sonunda temel durumunun en iyisinde olmadığını da biliyoruz. Onun için zor bir yıl geride kaldı. Bu kış sorunsuz bir şekilde antrenmanlarını gerçekleştirdi. Şu an geçen yıla göre, hatta iki yıl öncesine göre çok daha iyi bir noktada.” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Şarköy Kaymakamı Kılınçkaya: Trafik Yoğunluğunu azaltmak için bisiklet kullanalım

Haberler

Başkent Elektrikli Bisiklete Hazırlanıyor

Haberler

Gökova Bisiklet Turu 15 Mayıs Pazar Günü Başlıyor

Haberler

Bursa’da 4 Eski Köy Okulu Bisiklet Evi Oluyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!