Bizimle iletişime geçin

Haberler

Imogen Cotter İçin Başlatılan Bağış Kampanyası’ndan 20,000 Euro Toplandı

İspanya’da çalışmalarını devam ettirirken araba kazası sonucu sakatlanan İrlanda Yol Şampiyonu Imogen Cotter için başlatılan bağış kampanyası kısa sürede 20,000 euro topladı.

Gofundme oluşumu, Imogen Cotter Girona’ya taşındıktan sonra sporcunun ev arkadaşı olan Alina Jäger tarafından başlatıldı. 2022 sezonunda Plantur-Pura takımıyla yarışacak Imogen Cotter, İspanya’da çalışmalarına devam ediyordu. 28 yaşındaki sporcu, hızlı giden bir arabayla yaşadığı kaza sonrasında sakatlandı. Vücudunda kırıklar tespit edilen İrlanda Yol Şampiyonu, hastanede o akşam ameliyat edildi. Cotter’ın yaptığı paylaşımda birkaç parçaya ayrılmış bisikleti, kazanın şiddetli yaşandığının bir göstergesi. Kazanın ardından Imogen Cotter’ın patella kemiğinde, kolunda ve bileğinde kırıklar tespit edildi.

Alina Jäger’in başlattığı bağış kampanyası kısa sürede önemli bir başarıya ulaştı. Instagram’da sırasıyla 157 bin ve 94,7 bin takipçisi olan Jäger ve Cotter’ın sosyal medyadaki bilinirliklerinin de bağış kampanyasının gördüğü ilgide payı büyük.

Imogen Cotter, sosyal medya üzerinden gösterilen ilgiye teşekkür ederek ilk günleri zor atlattığını ama aldığı destek için minnettar olduğunu belirtti.

“Şimdiye kadar oldukça zor bir gün geçirdim. Polise ifademi vermek zorunda kaldım. Bacağımdaki sargıyı çıkardım. Çok fazla hareket etmek durumunda kaldım. Benim adıma zorlu bir gündü. Her şeyi kısıtlıymış gibi hissediyorum, bazen yataktan kalkmak bile çok zor geliyor. GoFundMe kampanyasına verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim.”

Cotter, hastaneden tekerlekli sandalye ile taburcu olacak. Başarılı sporcu, kolunda kırıklar olduğu için koltuk değneği kullanamıyor. Cotter’ın iyileşmesinin ve yarışlara dönmesinin ne kadar zaman alacağı henüz belli değil. Geçtiğimiz sezon Plantur-Pura takımına imza atan İrlandalı sporcu, ulusal şampiyonluk ile takımdaki yerini sağlamlaştırmıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!