Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bir Avcı Tarafından Vurulan Bisikletli Hastaneye Kaldırıldı

İspanya’da 35 yaşındaki bisikletçi, bir avcı tarafından yanlışlıkla vurularak ağır yaralandı.

Olay, 29 Ocak Cumartesi günü saat 13.30’da, Barselona şehrinin bir buçuk saat güneyinde bulunan Cabrils kasabası yakınlarındaki ormanlık alanda meydana geldi. Yerel polis, bisikletçinin bölgeden geçerken aynı anda avlanmanın da devam ettiğini açıkladı.

Avcılardan birinin kurşunu kazara bisikletçiye isabet etti ve bisikletli ağır yaralandı. Yaralanan bisikletli, helikopter vasıtasıyla Barselona’daki Vall d’Hebron Hastanesi’ne götürüldü. Katalan polisi daha sonra merminin ateşlendiği silahı ele geçirdi ve soruşturma başlattı. Bu olay sonrasında, güncel başka bir gelişme polis tarafından medya ile paylaşılmadı.

UAE-Team Emirates sporcusu Matteo Trentin, yollarda bisiklete binmenin güvenlik konusunda önemli eksikleri olduğu ile ilgili geçtiğimiz günlerde bazı açıklamalar yapmıştı. Trentin, çocuklarının dışarıda bisiklet binmesi konusunda olan isteksizliğini dile getirmişti.

“Dışarısı, uygun bir antrenman ortamından çok bir orman gibi. Her gün bu konuyla uğraşmamız gerekiyor, herkes bunu biliyor. Sabahları antrenmana gitmek için kapıdan her çıktığınızda, nasıl geri döneceğinizi asla bilemezsiniz. Yollarda giderek daha fazla dikkat etmeliyiz.”

Katalonya, İspanya’nın en kalabalık ikinci bölgesi ve uzun zamandan beri profesyonel bisikletçiler için ideal bir nokta olan Girona şehri ile popüler bir bisiklet destinasyonu. Katalan Pireneleri, Avrupa’nın en iyi tırmanışlarından birini deneyimlemek için ideal bir lokasyon. Mart sonunda bölgede gerçekleşen Volta a Catalunya, pek çok önemli bisikletçinin katılımıyla bahar aylarının en keyifli haftalık turlarından bir tanesi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!