Bizimle iletişime geçin

Haberler

Büyükçekmece Belediyesi’nden Çocuklara Bisiklet Hediyeli Sıfır Atık Projesi

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi, “2022 Ekoloji Yılı” kapsamında “Hedef Sıfır Atık-Sıfır Emisyon” projesini hayata geçirdi. 1 Nisan 2022 tarihine kadar en çok atık toplayan 100 çocuğa, ‘Sıfır Emisyon’ kavramı bilincinin oluşumuna destek için 100 bisiklet hediye edilecek.

İstanbul’un Büyükçekmece Belediyesi, “2022 Ekoloji Yılı” kapsamında “Hedef Sıfır Atık-Sıfır Emisyon” projesini başlattı.

Çevreyi koruyan ve iyileştiren tüm faaliyetlere hız vermek isteyen Büyükçekmece Belediyesi, proje kapsamında 1 Nisan 2022 tarihine kadar ambalaj atıklarını, atık pilleri, elektronik atıkları ve bitkisel atık yağlarını kaynağında ayrı toplayarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim eden ve en çok atık toplayan 100 çocuğa toplamda 100 bisiklet hediye edecek.

“Hedef Sıfır Atık-Sıfır Emisyon” sloganıyla yola çıkan Büyükçekmece Belediyesi, bu proje ile hem geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılarak ‘Sıfır Atık’ çalışmalarının yaygınlaştırılması hem de bisiklet kullanımını destekleyerek fosil yakıt kullanılmayan ulaşım araçlarını teşvik ederek “Sıfır Emisyon” kavramının gündeme getirilmesini amaçlıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!