Bizimle iletişime geçin

Haberler

West Midlands Belediyesi’nden Bisiklete Teşvik

West Midlands Belediyesi, bisiklet alımında harcanabilecek 3.000 sterlinlik teşvik ile otomobil kullanımını sınırlamayı hedefliyor.

Coventry Kent Konseyi ile ortaklaşa yürütülen plan, 2021’de başlatılan ve insanları toplu taşımaya teşvik eden projenin devamı olarak düşünüldü. Taksi ve toplu taşıma kullanımı için ayrılacak 3.000 sterlinlik meblağ, bisiklet alımı için de kullanılabilecek. Bisikletler, seçili bazı tedarikçilerden satın alınabiliyor.

West Midlands Bisiklet ve Yürüyüş Komisyonu üyesi Adam Tranter, “Eski arabanızı kullanmayı bırakıp kendinize kaliteli bir bisiklet alabilirsiniz. Ayrıca, toplu taşıma ve taksilerde kullanabileceğiniz bir meblağ da yaratmak istiyoruz. Araba kullanmamayı mümkün olduğunca öne çıkartmamız gerekiyor. Bu yüzden insanlara bisiklet alabilecekleri bir alan yaratmaktan dolayı memnunuz. Bu bir pilot program ve katılan bireylerin davranış değişikliklerini yakından izliyoruz. Amacımız, öğrendiğimiz tüketici alışkanlıklarından gelecek dönemde faydalanabilmek.” şeklinde konuştu.

“Bölgemizin aktif ulaşım potansiyeline ulaşmasını istiyorum. Geride bıraktığımız iki yılda, karantina sürecinde pek çok insan bisikletleriyle ulaşımını sağladı. Kısa yolculuklar için insanlara otomobillerin bir alternatifini yaratmak istiyoruz. Bunu ancak kaliteli ve bağlantılı altyapı oluşturarak yapabiliriz.”

“Mobilite Kredisi”, West Midlands Belediyesi’nin hazırladığı, bölgede sürdürülebilirliği ve hava kalitesini arttırmak ayrıca trafiği önlemek için dizayn etmiş olduğu 22 milyon sterlinlik bir program. İngiltere hükümeti, bisikletin ulaşımdaki payını arttırmak için toplamda 2 milyar sterlinlik paket açıklamıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!