Bizimle iletişime geçin

Uncategorized

Spor Toto Cycling Team Sponsorluklarla Güç Kazandı

Türk firması Bisan ile Japon firma Shimano, Spor Toto Cycling Team’in yeni sponsoru oldu. Bisan İzmir fabrikasında düzenlenen törene katılan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “Çok önemli bir sponsorluk. Gelecekte bunları çoğaltmak istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin köklü bisiklet üreticilerinden olan Bisan ile Japon bisiklet parça üreticisi Shimano, Spor Toto Cycling Team’e bisiklet ve parça tedarikçisi oldu. Bisan İzmir fabrikasında düzenlenen törende, Spor Toto Cycling Team sporcularına yeni bisikletleri ve ekipmanları teslim edilirken törene katılan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, bisiklette kulüp-firma işbirliklerinin büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Bisan ve Shimano’nun kulübe verdiği sponsorluk desteğine federasyonun da garantör olduğuna işaret eden Müftüoğlu, “Çok geniş çaplı bir maliyet olduğu ve kulüplerin de bu malzemelere ihtiyaçları olduğu için çok önemli bir sponsorluk. Gelecekte bunları çoğaltmak istiyoruz. Bugün Bisan’dayız ama ülkemizde çok güzel gelişmiş fabrikalar var.” diye konuştu.

Ankara merkezli takım, üç yıl boyunca, Bisan Mithra Disk kadro, Shimano Dura- Ace R9200 grupset, Dura-Ace C50 jant seti, S-Phyre yol bisikleti ayakkabıları, gözlük, Lazer kask ve Vittoria lastikler gibi üst düzey ürünlerle yarışlarda sahne alacak. Takımın, aldığı bu destekle sponsorluk kapsamı 2 milyon TL’yi aşmış oluyor. Spor Toto Spor Kulübü çatısı altında 2020’de kurulan ve üçüncü sezonuna başlayan kıta takımı Spor Toto Cycling Team yeni bisiklet ve ekipmanlarıyla ilk yarışına 10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 4 etaplık Tour of Antalya’da çıkacak. Takımın bu sezonki asıl hedefi ise 57’nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu olacak.

Bisan Genel Müdürü Ali Orçun Bal da bisiklet farkındalığının artırılması, bisiklet sporcularına destek olunması amacıyla Spor Toto Bisiklet Takımına sponsor olduklarını söyledi.

Sporculara destek vermekten mutluluk duyduklarını aktaran Bal, “Bu takımın bir Türk takımı olarak Türkiye’yi temsil etmesi ve Bisan bisikletleriyle yarışması bizler için onur verici bir durum.” diye konuştu.

Törene, Shimano Türkiye Genel Müdürü ve aynı zamanda Bisiklet Federasyonu As Başkanı Metin Cengiz ve sporcular da katıldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!