Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tadej Pogačar Antrenmanlara Geri Döndü

UAE Team Emirates tarafından yapılan açıklamaya göre Tadej Pogačar, geçtiğimiz hafta covid pozitif test vermesinin ardından çalışmalarına geri döndü.

Tour de France 2021 - 108th Edition - 12th stage Saint-Paul-Trois-Chateaux - Nimes 159.4 km - 07/07/2021 - Tadej Pogacar (SLO - UAE Team Emirates) - photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2021

İki kez Fransa Bisiklet Turu şampiyonu Tadej Pogačar, geçtiğimiz hafta Covid virüsüne yakalanmış ve hastalığı hafif atlatmıştı. Sloven bisikletçi bir hafta kendisin toplumdan izole ettikten sonra çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

Yıldız sporcunun 2022 sezonuna 20 Şubat tarihinde UAE Tur ile başlaması bekleniyor. Yarışın son şampiyonu olarak mücadele edecek Pogačar, yarışın ve takımın ortak sponsoru Birleşik Arap Emirlikleri olduğu için sezonun ilk mücadelesine ekstra önem gösteriyor.

UAE Team Emirates doktoru Adrian Rotunno, sporcunun yarışlara dönmeden önce hala bazı tıbbi testlerden geçmesi gerektiğini söyledi.

“Tadej, Covid’e yakalandı ve hastalığı hafif semptomlar ile geçirdi. Şu an geçerli kısıtlamalar uyarınca ve toplum sağlığı için kendisini bir hafta sosyal hayattan izole etti. Tadej Pogačar, hala bazı tıbbi izin testlerinden geçecek, ancak sezonun ilk yarışı olan UAE Turu için hazırlıklarına devam etmesi gerekiyor.”

Covid testi pozitif çıkan bisikletçiler, UCI protokollerine göre yarışmalarına izin verilmeden önce kalp ve akciğer testleri yaptırmak zorundalar. UAE Tur gibi yarışlara katılmak için sporcunun aşılı olup olmadığına bakılmaksızın UCI, sporcudan mücadelenin başlamasına iki gün kala vereceği negatif bir test sonucu istiyor.

Aşı olduğu bilinen Tadej Pogačar, ilk kez Covid hastalığını geçirdi. Henüz 2022 sezonunda yarışmayan Slovenyalı yıldız geçtiğimiz seneki yarış programını tekrarlamayı düşünüyor. Sporcu, Strade Bianche ve Tirreno-Adriatico için Avrupa’ya gitmeden önce UAE Turu’na katılacak. Sloven bisikletçi bu yıl ilk kez Ronde’de yarışacak ve ikinci kez Milan-San Remo’da yer alacak. Temmuz sonunda Kopenhag’da başlayacak Fransa Bisiklet Turu ise Tadej Pogačar’ın asıl hedefi. 2020 ve 2021 şampiyonu, bir kez daha unvan korumaya çalışacak.

Salgının üçüncü yılında, Covid virüsü hala yol bisikletini etkiliyor. Geçtiğimiz hafta Volta a la Comunitat Valenciana’da Covid pozitif çıkan sporcu ve takım elemanları sebebiyle bazı takımlar yarışı bırakmak zorunda kalmıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!