Bizimle iletişime geçin

Haberler

Wildlife Generation 2022 Sezonunu Tour Of Antalya’da Açıyor

Wildlife Generation Pro Cycling, 2022 sezonunu 10-13 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek Tour Of Antalya ile açmaya hazırlanıyor.

ABD merkezli kıta takımı, kâr amacı gütmeyen çevreci kuruluş Wildlife sponsorluğunda dördüncü sezonuna başlıyor. Takımda mücadele eden on sporcudan yedisi önümüzdeki günlerde ülkemizde yarışacak. Takımın iki yeni transferi Scott McGill ve Ahmet Örken ilk kez Wildlife Generation mayosuyla pedal çevirecek. Amerikalı sporcu Scott McGill, üç sene Amerikan geliştirme ekibi Aevolo’da yarıştıktan sonra Wildlife Generation’a katıldı. Geçtiğimiz haziran ayında ABD yol yarışında 10. olan 23 yaşındaki McGill, bir hafta önce UCI Kros Bisikleti Dünya Şampiyonası’nı 24. sırada tamamlamıştı. Türkiye zamana karşı ve yol şampiyonu olmuş milli sporcumuz Ahmet Örken de Sapura Cycling’de geçen iki senenin ardından yeni takımına merhaba diyecek.

Tour of Antalya hakkında konuşan takımın 26 yaşındaki sprinteri Noah Granigan, “Geçtiğimiz senelerde sezona daha düşük çaplı yarışlarda başlayıp daha sonra büyük etaplı yarışları koşardık. Ancak bu yıl Antalya’da oldukça yüksek kalite bir bisikletçi grubu karşısında sezon başlangıcımızı yapıyoruz. Geçen yılın büyük bir bölümünü burada geçirdikten sonra sezona başlamak amacıyla Türkiye’ye döndüğümüz için heyecanlıyız. Geçtiğimiz yılki kadromuzun üstüne bu yıl iki hızlı ismi takımımıza ekledik. Beklentilerimizin ve hedeflerimizin bu yıl daha yüksek olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

2.1 kategorisinde düzenlenen Antalya Turu, dört gün boyunca 458.6 km’lik toplam rotasıyla Akdeniz kıyıları boyunca keyifli bir mücadeleye sahne olacak. Beş yıl içinde Covid sebebiyle dördüncüsü düzenlenen AntalyaTuru’na ABD ekipleri ilk kez katılacak. Wildlife Generation’ın yanı sıra Human Powered Health ve Team Novo Nordisk bu sene organizasyonda mücadele edecek. Bu sene, Alpecin-Fenix, Uno-X Pro Cycllng ve Bingoal Pauwels Sauces WB gibi diğer güçlü Pro takımların katılmasıyla zorlu bir yarış bisikletçileri bekliyor.

Koronavirüs pandemisinden dolayı organizasyonların iptalleri nedeniyle son iki sezonda Kuzey Amerika’da sınırlı yarış imkanına sahip olan Wildlife Generation, Doğu Avrupa, Afrika ve Asya’ya seyahat ederek son iki sezonda sağlıklı koşullarda takvimini devam ettirmeye çalıştı. Bu süreçte ülkemizde de pek çok yarış koşan Wildlife Generation, sosyal sorumluluk projelerine de katılarak ülkemizin keyfini çıkartmıştı. Meksikalı bisikletçi Ulises Alfredo Castillo, geçtiğimiz sene Mevlana Turu’nda Spor Toto Cycling Team sporcusu Anatoliy Budyak’ın ardından genel klasman ikinciliği elde etmişti. Temmuz ayındaki Erciyes Grand Prix’te, bu sene takımdan ayrılan Alex Hoehn yarışı kazanırken Noah Granigan’da üçüncü basamakta finiş görmüştü.

Wildlife Generation Pro Cycling, 2022 sezonunda Tour of Antalya’nın ardından 20-27 Şubat tarihlerinde Ruanda Turu’nda yarışacak.

Takım, Türkiye yollarında mor ve mavi renklerin hakim olduğu yeni mayosuyla yarışacak. Yeni mayo, Los Angeles, California’da Hēdo bisiklet giyim firması tarafından üretildi. Wildlife Generation Pro Cycling, bu sezon koyu mor ve fuşya tonlarındaki renkler ile yollarda olacak.

2000 yılında yönetmen Danny van Haute tarafından başlatılan ve 2019 yılında Jelly Belly Pro Cycling olarak 19 yıllık bir serüveni sonlandıran kıta takımı programını Wildlife Generation devralmıştı. İsim sponsoru olarak dördüncü sezonunda Kaliforniya merkezli çevresel kar amacı gütmeyen kuruluş takımı,gezegeni ve vahşi yaşam habitatlarını koruma misyonunu yaymak için bir araç olarak kullanmaya devam ediyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!