Bizimle iletişime geçin

Haberler

Matteo Malucelli Tour Of Antalya’nın İlk Etap Galibi

Antalya Turu’nun ilk etabını Matteo Malucelli kazanmayı başardı. Gazprom – RusVelo’nun İtalyan sprinteri, Jakub Mareczko ve Karl Patrick Lauk’un önünde Antalya’daki ilk günü galip kapattı.

Tour Of Antalya’nın ilk etabı Side – Antalya arasında 142.4 kilometre üzerinden koşuldu. Kağıt üzerinde sprint finali ile bitmesi beklenen ilk etapta son bölümde kazalar yaşansa da toplu bir şekilde finişe ulaşıldı. Kuvvetli rüzgar, yarışın başlangıcında sporcuları epey zorladı. Alpecin-Fenix’in Tour Of Antalya’daki genel klasman lideri Jay Vine, ilk etaptan yarışı bırakmak durumunda kaldı.

İlk günün ardından Matteo Malucelli, galibiyeti aldığı için çok mutluydu. İtalyan sporcu kariyerinin beşinci galibiyetine Antalya’da ulaştı. Geçtiğimiz yılı istediği gibi geçiremeyen İtalyan bisikletçi, 2018 yılından sonra bir kez daha çizgiden ilk sırada geçmeyi başardı.

“Geçtiğimiz yıl Covid’e yakalanmış ve zorlu bir sene geçirmiştim. Ancak bu sezonun başında iki antrenman kampı yaptım ve sezona hazırlandım. İyi bir hazırlık gerçekleştirdim ve sprint yönümü kuvvetlendirdim. Geçtiğimiz iki hafta boyunca hastalık riskinden ötürü risk almadım ve vaktimi çoğunlukla evde geçirdim.”

Geçmişte Androni-Sidermec-Bottecchia ve Caja Rural-Seguros RGA için yarışan Matteo Malucelli, Tour of Antalya’nın başlangıcında iyi gözüktü ve ilk günden galibiyeti almayı başardı. Bu galibiyetin kendisi açısından önemine dikkat çeken sporcu, daha fazla galibiyet almak istediğini sözlerine ekledi.

Gazprom-RusVelo takımı adına yarışan Matteo Malucelli, Kemer – Antalya arasında koşulacak ikinci güne de lider mayo ile başlayacak. Antalya Turu’nun yeni gününde parkurun ilk ve orta bölümlerinde dört yokuş geçecek olan peloton’u zorlu bir ikinci etap bekliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!