Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tour Of Antalya’nın Genel Klasman İddialılarından Jay Vine Yarışı Bıraktı

Jay Vine’nın Antalya Turu umutları erken sona erdi. Genel klasmanı kazanmak için en büyük adaylardan biri olarak gösterilen 26 yaşındaki Jay Vine, ilk etabın erken bir safhasında yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Tour Of Antalya’da birinci etabın ilk kilometrelerinde Jay Vine yarışı bırakmak zorunda kaldı. Alpecin-Fenix’in genel klasman lideri olarak yarışa gelen Jay Vine, Antalya’daki ilk gününde yarışa devam edemedi. Sezonu Etoile de Bessèges’de açan Avustralyalı bisikletçi, dağların kralı klasmanını kazanmayı başarmıştı. Özellikle Termessos’taki yokuş finişinde çok şey beklenen eski Zwift Academy galibi Vine, Antalya Turu’ndan çekilmek durumunda kaldı.

Vine, geçtiğimiz hafta Etoile de Bessèges”in kraliçe etabını ikinci sırada tamamlayarak sezona formda girdiğini göstermişti. Mont Bouquet’de tamamlanan dördüncü etapta 2021 Tour de l’Avenir şampiyonu Tobias Halland Johannessen, kariyerinin üçüncü zaferine ulaşmıştı.

2021 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu genel klasman ikincisi olarak tamamlayan Jay Vine’ın paylaşılan bilgilere göre yarışamayacak derecede hasta olduğu belirtildi. Midesinden rahatsızlanan ve ciddi problemler yaşayan Jay Vine, doktorların kontrolünde hastalığını atlatmaya çalışıyor.

Jay Vine, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile son durumu hakkında bilgi verdi.

“Bu sabah istifra ederek uyandım. Takım mide rahatsızlığımı gidermek için elinden geleni yaptı. Genel klasmancılar için ilk etabın zorlu olmaması dolayısıyla yarışa başlamaya karar verdim. Beni bilirsiniz, her zaman elimden gelenini en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yaklaşık yirmi kilometre sonra yarışı bırakmak zorunda kaldım. Takım doktoru benimle ilgilendikten sonra ateş düşürücü ilaçlar verdi. Sezonun ilk yarışında kendimi iyi hissetmiştim ve Tour Of Antalya’da yapabileceklerimden dolayı heyecanlıydım. Bugün takımın podyumu yakalamış olduğunu görmek harika. Takım arkadaşlarım, mükemmel bir iş çıkarttılar.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!