Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bir Boğa’nın Bisikletçilere Yaşattığı Zor Anlar

Geçtiğimiz hafta sonu Kaliforniya’da düzenlenen Rock Cobbler gravel yarışında üç bisikletçi, parkur üzerindeki bir boğanın saldırısına uğradı.

Rock Cobbler gravel yarışı, Kaliforniya’da hayvan yetiştiriciliği yapılan işletmelerin de yakınından geçen 128 kilometrelik bir gravel yarış. Özel çiftlik arazilerinden geçen rota boyunca parkur yakınında pek çok hayvanı görmek mümkün. İri yapılı ve agresif olan boğalar, kendi sürülerinden ayrı tutularak yine bu bölgede yetiştiriliyor. Genellikle kendilerini şiddetle ifade etmekten geri durmayan boğaların son kurbanları, Rock Cobbler yarışını koşan sporcular oldu.

Pek çok kişi, parkur üzerindeki bu tehlikenin önüne geçilmemesi ve sporcuların uyarılmaması konusunda organizasyona tepki gösterdi. Boğa tarafından saldırıya uğrayan bisikletçi Tony Inderbitzin, Cowboy State Daily gazetesine verdiği demeçte ağrıları olduğunu ama ciddi bir sakatlık yaşamadığını belirtti. Inderbitzin, “Her yerim ağrıyor. Özellikle ikinci darbeden sonra boynum oldukça etkilendi. Sol kolum ve baş bölgemde ise bir problem yok.” şeklinde konuştu. Bir bisikletçi, yaşanan boğa saldırısı sonrasında yarışı bırakırken diğer sporcular yollarına devam ettiler.

Gravel yarışlarının çoğunda, yarış parkuru bariyerler ile kapatılmıyor. Rock Cobbler yarışının ise özel çiftlik arazilerine erişim izni bulunuyor. Yarışın geçtiği bölgelerdeki tehlikeler konusunda sporcuları uyaran bir dizi kural, organizasyonun rehberinde bisikletçilere dağıtılıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!