Bizimle iletişime geçin

Haberler

Fernando Gaviria Üçüncü Kez Kovid Pozitif

Fernando Gaviria, iki yıl içinde üçüncü kez Kovid pozitif test verdi. Kolombiyalı sporcu, Birleşik Arap Emirlikleri Turu’nda yarışamayacak.

Fernando Gaviria, Umman Turu’nda iki etap kazanarak sezona iyi bir başlangıç yaptı. Umman Turu’nun ardından pazar günü başlayacak Birleşik Arap Emirlikleri Turu için hazırlıklara başlayan Kolombiyalı sprinter, yarış öncesinde yapılan testlerde üçüncü kez Kovid pozitif çıktı. UAE Team Emirates, Gaviria yerine Pascal Ackermann ile yarışta mücadele edecek. Takım lideri Tadej Pogačar, yakın zamanda Kovid atlattıktan sonra genel klasman hedefiyle yarışacak.

Bisikletçileri ve takım çalışanlarını korumak için oluşturulmuş protokoller uygulanmaya devam ederken takım planları ve yarış kadroları, omicron varyantı sebebiyle sekteye uğruyor.

Gaviria, Birleşik Arap Emirlikleri Turu sırasında COVID-19’a yakalandıktan sonra Mart 2020’de Abu Dabi’de yaklaşık bir ay hastanede yatmıştı. Sporcunun sadece hafif semptomlar yaşadığı söylense de Gaviria, ancak üç negatif test verdikten sonra hastaneden taburcu edilmişti. 2020 İtalya Bisiklet Turu’nda bir kez daha virüse yakalanan Gaviria, ikinci dinlenme gününden sonra yarışı bırakmıştı.

Sporcunun virüsü üçüncü kez nasıl ve nerede kaptığı belli değil. Kolombiyalı sprinter çarşamba günü Umman Turu’ndan Monako’ya dönüş yapmıştı. Şimdi Fernando Gaviria’nın negatif test sonucunu beklemesi ve ardından UCI’ın COVID-19 protokolüne göre sağlık kontrollerinden geçmesi gerekecek.

Birleşik Arap Emirlikleri Emirates takım doktoru Adrian Rotunno, “Yarış öncesinde protokollere göre Gaviria, Monako’da evindeyken Birleşik Arap Emirlikleri Turu’na gitmeden önce pozitif test sonucu verdi. Şu an kendisini iyi hissediyor ve zorunlu karantina döneminden geçiyor. Sağlığına tümüyle kavuştuktan sonra Gaviria, kontrollere girecek ve ardından antrenmanlarına devam edecek” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!