Bizimle iletişime geçin

Haberler

Andre Greipel Fransa Bisiklet Turu İçin Mark Cavendish’in Yanında

Quick-Step’in Fransa Bisiklet Turu’na hangi sprinter ile katılacağı bir süredir bisiklet gündemini meşgul ediyor. Andre Greipel, Mark Cavendish’in Fransa Turu’na katılmayı hak ettiğini düşünüyor.

Andre Greipel, Quick-Step Alpha Vinyl’in Mark Cavendish’i Fransa Turu kadrosuna almamasının garip karşılanacağını söyledi. 2022 yol bisikleti sezonu, düzenlenen yarışlarla birlikte iyice ısındı. Önümüzdeki hafta Avrupa’nın kuzeyindeki tek günlük klasiklerle yarış heyecanı artarak devam edecek. Patrick Lefevere, bu yıl Quick-Step’in Fransa Turu’na Fabio Jakobsen ile gideceğini söylemişti. Mark Cavendish’in ise İtalya Turu’na katılması bekleniyor.

Temmuz başında başlayacak Fransa Bisiklet Turu için aradan geçen zamanda pek çok şey değişebilir. Birbiriyle iyi anlaşan iki sprinter, sezona yarış kazanarak başladı. Mark Cavendish, Umman Turu’nda ikinci etapta zafere ulaşırken Fabio Jakobsen, Valensiya ve Algarve turlarında şu ana kadar toplam dört galibiyet elde etti.

Antalya Turu esnasında konuyla ilgili açıklamalar yapan Andre Greipel, “Umman Turu’nda Cavendish’in halen çok hızlı olduğunu gördük. Cavendish’i Fransa Turu kadrosuna almamayı anlayamıyorum. Geçtiğimiz sene formunu yakaladı ve Fransa Turu’nda dört etap zaferi elde etti. Bu benim kararım değil ama Mark Cavendish’i Fransa’ya götürmemenin akıllıca olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Greipel, Jakobsen’in Valensiya’daki performansını beğendiğini vurgularken bir takımda iki sprinterin aynı yarışta fazla olacağını da sözlerine ekledi. Quick-Step Alpha Vinyl takımının kararı ilerleyen aylarda netlik kazanacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!