Bizimle iletişime geçin

Haberler

Egan Bernal Geçirdiği Kazanın Detaylarını Paylaştı

Egan Bernal, Ocak ayının sonunda geçirdiği kazanın detaylarını paylaştı. Fransa Bisiklet Turu şampiyonu, tedavi sürecinde sağlığına kavuşmak için yedi ayrı ameliyat geçirdi.

Kazadan bu yana ilk röportajını veren Egan Bernal, Kolombiya’daki bir haber kuruluşuyla 50 dakikaya yakın bir söyleşi gerçekleştirdi.

“Takım arkadaşlarımın önünde antrenmanıma devam ediyordum. Arkamda bana eşlik eden bir araç vardı. Saatte 58 kilometre hızla gittiğimi hatırlıyorum. Rüzgarı arkamda hissediyordum ve süratim bununla birlikte artmaya başladı. 59, 60, 61, 62 şeklinde yavaş yavaş hızım artarken bir anda kaza gerçekleşti. Saatte 62 kilometre hızla otobüse çarptım. Otobüs hareket etmiyordu. O anda, yaşadığım acıyı hayal edebilirsiniz.”

Geçen hafta sosyal medyaya çeşitli bilgilendirmeler yapan Egan Bernal, boynunda ve sırtındaki destekler ile 30 saniye boyunca yardımsız yürüdüğü bir video paylaşmıştı. Kolombiyalı bisikletçi, verdiği röportaj sırasında hayatta olduğu için ne kadar minnettar olduğunu bir kez daha belirtti. Bernal ayrıca kimsenin kazadan sorumlu olmadığının altını çizerek bisiklete binmenin doğasında her zaman belli bir risk olduğunu söyledi.

“Yaşıyorum, bu benim için ikinci bir şans. Yeniden doğmak gibi ve şu an yaşadığım her şeyden zevk alıyorum. Maalesef futbol oynamıyoruz bu yüzden stadyumlar gibi kapalı alanlarda antrenman yapamıyoruz. Bu tür şeylere hazırlıklı olmalıyız. Normalde Zipaquirá’dan Tunja’ya 270 kilometre boyunca gidip geldiğim bir antrenmanım var. Bu süreçte binlerce şey başıma gelebilir. Kaçınılması gereken riskler tabi ki var ama antrenmanlarımı halka açık yollarda yapmaktan vazgeçemedim çünkü aksi halde Fransa Bisiklet Turu’nu kazanamazdım.”

Egan Bernal’in Kolombiya’daki evinde iyileşme ve rehabilitasyon süreci devam ediyor. Başarılı sporcu, büyük turlar öncesinde bir an evvel sağlığına kavuşmak istiyor. Özellikle normal koşullarda yarış kazanmanın ne kadar zor olduğu düşünüldüğünde, vücudunda 20 farklı kırık oluşan Egan Bernal’in işi bu yıl ekstra meşakkatli. 2019 Fransa Turu ve 2021 İtalya Bisiklet Turu’ndaki formunu tekrar yakalamak isteyen Kolombiyalı sporcu, yeni sezonda en iyi ritmine geri dönmeye çalışacak.

“Tekrar Fransa Bisiklet Turu kazanacak seviyede olup olmayacağımı bilmiyorum çünkü bu zaten zorlu bir görev. Tamamen sağlıklı olduğunuzda bu kadar zorsa, şimdi nasıl olacağını kestiremiyorum. En iyi Egan Bernal’i yarışlarda göstermek istiyorum. Tabii ki o seviyeye gelmek için çalışacağım. Aslında bu anlarda en iyi performanslarımı ortaya çıkardığımı düşünüyorum. Bir sakatlık yaşadığımda, olaylara daha fazla odaklanabileceğimi hissediyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!