Bizimle iletişime geçin

Haberler

“Bisikletçilerin Maruz Kaldığı Bu Tip Olayları Kınıyoruz”

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu Başkanı Salih Yalızat, dikkatsiz bir sürücünün kurbanı olan ve ölümden dönen federasyonun lisanslı sporcusu Sevim Yıldız için geçmiş olsun mesajı yayınlayarak kazayı kınadı ve gerekenlerin yapılacağını açıkladı.

Gazimağusa-Karpaz anayolunun banketinde bisikleti ile antrenman sürüşüne çıkan Sevim Yıldız, dikkatsiz bir sürücünün aracının çarpması sonucu yaralandı. GY 036 plakalı aracın, bisikletinin dümenine çarpması sonucu sağ elinde çatlak oluşan Sevim Yıldız, bisikleti ile devamlı olarak antrenman sürüşlerine çıktığını ancak araçların bisikletli sürücülere hiç dikkat etmediklerini söyleyerek, sürekli kaza tehlikesi geçirdiğini anlattı, “Bugün başımda kaskım olmasaydı, şimdi yaşamayacaktım” dedi.

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu (KTBF) Başkanı Salih Yalızat’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Bisiklet Federasyonu olarak antrenman yaptığı sırada dikkatsiz bir sürücünün kurbanı olan ve ölümden dönen lisanslı sporcumuz Sevim Yıldız’ın geçirmiş olduğu kazadan dolayı büyük üzüntü duyduk. Sporcumuza geçmiş olsun diyerek acil şifalar dileriz. Bisiklet sporcularının devamlı maruz kaldığı bu tip olayları da sert bir şekilde kınıyoruz.

Kaza sonucu sağ elinde çatlak oluşan Sevim Yıldız’ın bir an önce sağlığına kavuşmasını ve en erken zamanda yeniden aramıza dönmesini temenni ediyoruz.

Kazadan daha da kötü sonuçlar çıkabilirdi o nedenle federasyon olarak bisiklet sporunun ülkemizdeki gelişiminin giderek hızlandığı bu dönemde trafikteki sürücülerin de bisiklet sporcularına gereken önemi ve hassasiyeti daha çok göstermesi için çağrıda bulunuyorum. Bu yönde biz de daha ciddi çalışmalar yapacağız.

Ayrıca sürücülerin yollarda bisiklet sporcularına karşı bu şekildeki davranışları nedeniyle de en ağır cezai tedbirlerin alınması gerekliliği konusunda da üstümüze düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!