Bizimle iletişime geçin

Haberler

Elazığ Bisiklet Topluluğundan Anlamlı Tur: Hem Spor Yaptılar Hem De Sokak Hayvanlarını Beslediler

Elazığ Bisiklet Topluluğu, düzenledikleri turda bir yandan bisiklete binerken bir yandan da sokak hayvanlarını besledi.

Elazığ Bisiklet Topluluğu, 12 kişinin katılımıyla kent genelinde bisiklet turu gerçekleştirdi. Merkezde toplanan 12 kişilik gönüllü grup, sırasıyla Şahinkaya Mahallesi, Örençay köyü ve Çip Mesire Alanına gitti. Bisiklet tutkunları, sokak hayvanlarını da unutmadı. 30 kilometre uzunluğundaki bisiklet turunda gönüllüler, bir yandan spor yapmanın ve temiz havanın keyfini çıkartırken bir yandan da yanlarında getirdikleri mamalar ile sokak hayvanlarını besledi. Topluluk üyeleri bu tür turların devamının olacağını dile getirdi.

Topluluğun kurucularından Besra Özcan, bugün Elazığ’da bisiklet sezonunu başlattıklarını söyledi. İlk olarak 30 kilometrelik olan Şahinkaya turuyla etkinliklerine başladıklarını aktaran Özcan, “Elazığ Bisiklet Topluluğu olarak 12 kişilik turumuzu gerçekleştirdik. Öncelikle Şahinkaya Mahallesi’ndeki manastıra gittik. Oradan Örençay köyüne geçtik. Daha sonra Çip Mesire Alanında bir kahvaltı yapıp geri döneceğiz. Turumuzda kedi ve köpek maması alarak sokak hayvanlarına mama dağıtımını da gerçekleştireceğiz. Turumuza 12 kişi katılacak.” ifadelerini kullandı.

Elazığ’da bisiklet turu yaparak farkındalık oluşturduklarını ifade eden Celil Demir ise, “Bugün birkaç arkadaşımızla beraber bisiklet sezonunu açacağız ve bisiklet turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu tura 12 arkadaşımız katıldı. Elazığ Bisiklet Topluluğu olarak bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler. Bisikletini alan herkesin bu aktiviteye katılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!