Bizimle iletişime geçin

Haberler

UCI Rusya ve Belarus Takımlarını Profesyonel Organizasyonlardan Men Etti

Rus ve Belaruslu sporcular, UCI yarışlarında yer almaya devam edebilecek ancak iki ülkeden kayıtlı takımlar lisanslarını kaybetti.

Ukrayna’da devam eden Rus işgalini sert bir şekilde kınayan bisikletin yönetim organı UCI, gerçekleştirilen toplantıda her iki ülkeden takımlara ve yarışlara bir dizi yaptırım uygulamaya karar verdiğini açıkladı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) Rusya ve Belarus’tan sporcular için müsabakalara katılım hakkını iptal etmesinin bir gün sonrasında UCI’da benzer bir karar aldı. Ayrıca UCI yarışlarında Rusya ve Belarus ulusal takımları da yarışamayacak. Pro Takımlardan Gazprom-RusVelo’da dahil olmak üzere altı takım organizasyonlardan men edildi. Geçtiğimiz günlerde Gazprom-RusVelo’nun iki sponsoru da takımla olan anlaşmasını feshetmişti. Aralarında Minsk Cycling Club’ın da bulunduğu erkeklerde üç kadınlarda ise bir takım alınan karardan etkilendi.

Belarus ve Rusya’da yapılması planlanan beş pist ve yol yarışının tamamı iptal edildi. Ayrıca bu ülkeler için ulusal şampiyonalar da yapılmayacak. İki ülkenin isimleri, bayrakları, ulusal marşları ve şampiyonluk mayoları artık yarışlarda yer almayacak. Bora-Hansgrohe’den Aleksandr Vlasov, bu nedenle zamana karşı yarışlarında ülkesinin şampiyonluk mayosunu giyemeyecek.

UCI’ın bir diğer yeni uygulamasında ise, birden fazla vatandaşlığa sahip sporcular herhangi bir kısıtlama olmaksızın sportif yarışlarda farklı bir ulus adına yarışabilecek. Pavel Sivakov, İtalya’da Rus bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Fransa’da büyüyen sporcu, yeni gelen bu kuralı değerlendirebilecek isimler arasında.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!