Bizimle iletişime geçin

Haberler

Alessandro Fedeli’nin Hayal Kırıklığı

Doğum gününü kendi ülkesindeki Trofeo Laigueglia yarışıyla kutlamak isteyen Alessandro Fedeli, Gazprom-RusVelo takımının lisansı iptal edildiği için organizasyona katılamadı.

Salı günü UCI, Olimpiyat Komitesi’nin tavsiyesine uydu ve Ukrayna’nın işgali üzerine Rusya veya Belarus adına kayıtlı tüm takımların lisansını askıya aldı. Bu karar, Gazprom-RusVelo takımının da yarışacağı Trofeo Laigueglia mücadelesinin hemen öncesinde verildi.

Start’ın öncesinde Drone Hopper-Androni Giocattoli sporcuları, yarışa katılamayan 19 yaşındaki genç takım arkadaşları Andrii Ponomar’ı desteklemek için Ukrayna ulusal şampiyonluk mayosu giyerek imza törenine çıktı.

Alessandro Fedeli, yarışa katılamayacağı kesinleştikten sonra verdiği röportajda, son günlerde gelen kararlarla oluşan bazı problemlerin altını çizdi.

“Alman veya İngiliz takımlarının Rus bisikletçilerinin neden yarışmaya devam edebildiğini bilmek istiyorum. Bisiklet, farklı milletlerden sporcuların bir araya geldiği bir spor. Takımımızda İtalya’dan, Rusya’dan, geçtiğimiz hafta Birleşik Arap Emirliklerinde etap kazanan Mathias Vacek gibi Çek Cumhuriyeti’nden, Kosta Rika’dan bisikletçiler var. Takım merkezimiz İtalya’da, kullandığımız araçların plakaları İtalyan ve bütçemiz Almanya’dan sağlanıyor. Mayolarda, araçlarda ve bisikletlerde herhangi bir logo olmadan sezon sonuna kadar takımımızı yarışlara kabul edebilirlerdi.

Biz yarışa katılmak için hazırlık yaparken UCI 16:30’da toplandı ve 19:00’da kararı bize bildirdiler. Geçtiğimiz gün, Milano-Sanremo yarışı için 7 saat 20 dakikalık bir antrenman gerçekleştirdim. İşlerin asla umduğum gibi yürümeyeceğini düşünmeye başladım. Hayallerim yıkıldı. Şu an 26 yaşındayım ve artık profesyonel bisiklet için genç sayılmam. Belki gençlerin bu yaşananları beklemek için bir vakti olabilir, şu aşamada bilemiyorum. Yeniden yarışmamıza izin verseler de sezonumuzun en önemli mücadeleleri artık geride kaldı.

Takımımın yanındayım ve savaşla ilgili herhangi bir şey söyleyemem. Yarışmak için hazırdık fakat artık antrenman yapmak ile ilgili bir hevesim, isteğim de kalmadı. Antalya Turu’ndan sonra kovid hastalığını atlattım. Rahatsızlığım geçtikten sonra takımımız, yüksek bir bütçe harcayarak bizi Teide’ye kampa gönderdi. Şimdi tüm bu çabalar boşa gitmiş oldu. Eğer uzun bir süre yarışamayacaksak çalışmalarımıza biraz ara verebilir ve toparlanma sürecine girebiliriz. Ben iyiyim fakat kesinlikle doğum günüm için daha başka planlar yapmıştım.”

Geçtiğimiz hafta Ineos Grenadiers sporcusu Rus Pavel Sivakov, savaşa karşı olduğunu belirtmiş ve Rusların bireysel olarak nefretin hedefi olmamasını istemişti. Omloop Het Nieuwsblad ve Kuurne-Brussel-Kuurne yarışlarını kazanan Wout van Aert ve Fabio Jakobsen de Ukrayna halkına verdikleri desteği dile getirmişlerdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!