Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mediterrennean ve Gazipaşa GP’leri Sonuçlandı

Gazipaşa ve Mediterrennean Grand Prix yarışları, hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde düzenlendi.

UCI Avrupa Turu kapsamında 1.2 kategorisinde düzenlenen Gazipaşa ve Mediterrennean Grand Prix yarışları geçtiğimiz günlerde yapıldı. İlk olarak 2019 yılında koşulmaya başlanan Gazipaşa Grand Prix yarışının üçüncü edisyonu Antalya’da gerçekleştirildi. 5 Mart tarihinde koşulan erkekler kategorisinde sporcular 123,6 kilometre uzunluğundaki parkurda 1,664 metre irtifa kazanarak mücadele etti. Sakarya BB Pro Team’den Onur Balkan, yarışı galip tamamlamayı başardı. Sharjah Turu’nun son etabını kazanmayı başaran Balkan, bu sezon ikinci kez galibiyet sevinci yaşadı. Terengganu Polygon Cycling Team’den Malezyalı Irwandie Lakasek yarışta ikinci olurken Kazakistan ülke takımı adına yarışan Yevgeniy Gidich ise üçüncü basamakta mücadeleyi tamamladı.

Kadınlar kategorisinde ise Gazipaşa GP yarışı 95,7 kilometre uzunluğunda, 1.214 metre pozitif eğime sahip parkurda yapıldı. Ukrayna takımı, Olga Shekel ile zafere ulaşırken Yuliia Biriukova ile de ikincilik elde etti. Tashkent City Women Professional Cycling Team bisikletçisi Yanina Kuskova ise mücadelede üçüncü sırada yer aldı. 19 Şubat tarihinde Grand Prix Velo Alanya’da Viktoriia Yaroshenko’nun arkasında ikincilik elde eden Olga Shekel, 2022 sezonunun ilk galibiyetiyle Türkiye’de tanıştı. Ukrayna yol ve zamana karşı şampiyonlukları bulunan sporcu, Gazipaşa GP’yi 2 saat 20 dakika 11 saniyelik dereceyle galip tamamlamayı başardı. Yarışta en iyi neticeyi alan Türk sporcu ise Azize Bekar oldu. Bekar, yarışı liderin 6.29 gerisindeki grupla beraber bitirdi ve 11. sırayı kalmayı başardı.

Grand Prix Mediterrennean’da ise erkekler ve kadınlar kategorisindeki yarışlar tırmanışlı son bölümüyle epey heyecanlı geçti. Geçtiğimiz sezon Spor Toto Cycling Team’de yarışan Ukraynalı bisikletçi Anatoliy Budyak, en yakın rakibi Daniil Marukhin’in 13 saniye önünde tek günlük yarışı kazanmayı başardı. Sakarya BB Pro Team’den Mustafa Sayar ise liderin 26 saniye gerisinde podyumun son sırasında finiş gördü. Şubat ayı sonunda düzenlenen Ruanda Turu’nda altıncı etabı kazanan Anatoliy Budyak, sezonun ikinci zaferini Türkiye’de elde etmiş oldu.

Grand Prix Mediterrennean kadınlar yarışının galibi Tashkent City Women Professional Cycling Team sporcusu Yanina Kuskova oldu. Gazipaşa yarışında podyum gören iki kez Özbek yol ve zamana karşı şampiyonu sporcu, bir gün sonra yılın ilk zaferine ulaşmayı başardı. Ukrayna takımından Yuliia Biriukova ikinci olurken Kuskova’nın takım arkadaşı Anna Kulikova mücadeleyi üçüncü bitirdi. Yarışı tamamlayabilen tek Türk sporcu olan Azize Bekar ise 20. sırada finiş çizgisini geçti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!