Bizimle iletişime geçin

Haberler

Fotoğrafın Hikayesi: Paris-Roubaix 1897

Paris–Roubaix yarışının ikinci edisyonu 18 Nisan 1897’de 280 kilometre üzerinden koşulmuştu. Maurice Garin, yaklaşık 10 saatlik derecesiyle yarışı kazanmayı başarmıştı.

Günün başında, Paris’teki yağışlı koşullarda başlayan mücadelede 32 profesyonel ve 28 amatör bisikletçi yer aldı. Start’ın ardından güneşli hava koşullarında koşulan yarışta İtalyan asıllı Fransız Maurice Garin  ve Hollandalı Mathieu Cordang, en yakın rakiplerinin yaklaşık yarım saat önünde aynı anda Roubaix Veledrom’una girmeyi başardı. Son metrelerde Cordang’ın problem yaşamasıyla avantajı eline geçiren Maurice Garin, tarihteki ikinci Paris-Roubaix’yi kazandı. Garin, 1898 yılında da aynı başarıyı tekrar ederek yarışın üçüncü edisyonunun da galibi olmuştu.

Maurice Garin, 1903 yılında ilk kez düzenlenen Fransa Bisiklet Turu’nu üç etap galibiyeti elde ederek kazanmayı başarmıştı. Sporcunun kariyerinde ayrıca 1902 Bordeaux-Paris ve 1901 Paris–Brest–Paris yarış galibiyetleri de bulunuyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!