Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bisiklet Endüstrisinden Sürdürülebilir Paketlemeye Destek

Bisiklet Endüstrisi, sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilir ambalaj taahhüdü imzaladı.

Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) ve Avrupa Bisiklet Endüstrisi (CIE), plastik ambalajı azaltmak ve tedarik zincirindeki gereksiz ambalajları ortadan kaldırmak için endüstri çapında bir girişim başlattı. Türkiye Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) tarafından da desteklenen sürdürülebilir paketleme taahhüdü Avrupa genelinde 60’ın üzerinde bisiklet üreticisi tarafından 22 Mart 2022 tarihinde imzalandı. Bisiklet üreticileri yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir paketlemenin desteklenmesi ve atıkların azaltılması girişimini desteklemeye davet edildi.

CONEBI ve Türkiye Bisiklet Endüstrisi Derneği tarafından yapılan açıklamada öne çıkan istatistikler ambalaj hacimlerindeki küresel artışa dikkat çekiyor. 2019 yılında AB’deki ambalaj atığı hacmi, %60’ı kağıt, karton ve plastik olmak üzere 79,3 milyon tonluk rekor seviyeye ulaştı. ABD’de plastik ambalaj tek başına 14,5 milyon tondan fazla atık üretti. BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, 2050 yılında, gezegenimizin kaynaklarının kendisine yetmeyeceğine dikkat çekiyor. Bu artan atık hacimleri, tek kullanımlık paketler, geri dönüştürülemeyen malzemeler ve plastik kullanımının artması yanı sıra, gezegenimiz, iklimimiz ve biyoçeşitlilik için sayısız zorluk yaratan aşırı ve gereksiz ambalaj tasarımları nedeniyle günümüzde çevre sorunu daha da önemli boyuta ulaştı.

Bisiklet endüstrisinin sürdürülebilirlik hedeflerini yansıtan ambalaj çözümleri tasarlaması çağrısı yanı sıra, küresel tedarik zincirlerinde ambalaj atıklarının azaltılması ile sıfır atık hedefine katkı sunulması hedefleniyor. Bisiklet Endüstrileri, Avrupa Komisyonu’nun yeni döngüsel ekonomi hedefine katkıda bulunarak, ambalaj için geri dönüşüm ekonomisi yaratmaya yönelik ortak bir vizyonun arkasında birleşti. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!