Bizimle iletişime geçin

Haberler

Türkiye Şampiyonası 3. Etap Yarışları Hafta Sonunda Didim’de Yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye Şampiyonası 3.Etap Puanlı Yol Yarışları Didim’de gerçekleştirilecek.

26 – 27 Mart 2022 tarihlerindeki yarışlarda Yıldız B, Yıldız A ve Genç kategorilerinin erkek ve kadın sporcular mücadele edecek. Ayrıca Master Erkek ve Kadınlar da yarışlarda yer alacak. 2 gün sürecek yol yarışlarında 26 Mart Cumartesi Fevzi Paşa Mahallesi’ndeki parkuda pedal çevirecek.

İlk gün yapılacak yarışlarda sporcular, Fevzi Paşa sahil kısmında başlayarak Söke – Akbük yolu üzerinden Denizköy kavşağına ulaşacak. Sonrasında sporcular, kavşaktan dönerek Uslu sitesi kavşağında tekrar başladığı güzergaha dönüş yapacak.

27 Mart Pazar günkü yarışlar ise Apollon Tapınağı önünde başlayacak. Abalı kavşağına kadar pedal çevirecek bisikletçiler, ardından Adnan Menderes Bulvarı üzerinden Selvi caddesine girecek. Yarışmacılar tekrar Apollon Tapınağına dönerek yarışı tamamlayacak.

Saat 09:30 başlayacak yarışlar 5 ayrı kategoride 1’er saat arayla devam edecek. Yarışlar boyunca belirtilen cadde ve sokaklar, mücadele boyunca araç ve yaya trafiğine kapatılacak.

Pazar günü ise saat 11.45’de Apollon Tapınağı önünde gerçekleştirilecek ödül töreniyle yarışmalar sona erecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!