Bizimle iletişime geçin

Haberler

Türkiye Şampiyonası 3. Etap Puanlı Yol Yarışları Didim’de Gerçekleştirildi

Türkiye Şampiyonası 3. Etap Didim Puanlı Bisiklet Yol Yarışları, Aydın’ın Didim ilçesinde düzenlendi. Farklı kategorilerde iki gün süren yarışlarda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye Şampiyonası 3. Etap Didim Puanlı Yol Yarışları Didim’de gerçekleştirildi. Yıldız B, Yıldız A ve Genç kategorilerinin erkek ve bayan ile Master Erkek ve Kadınlar kategorileri olmak üzere Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinden yaklaşık 400’e yakın sporcu yarışlara katıldı. İki gün süren yarışların ilk gününde sporcular Fevzi Paşa sahil kısmında başlayarak Söke – Akbük yolu üzerinden Denizköy kavşağına, kavşaktan dönerek Uslu Sitesi kavşağı üzerinde belirlenen güzergahta pedal çevirdi. İkinci günkü yarışlarda ise sporcular Apollon Tapınağı önünde başlayarak Abalı kavşağına kadar pedal çevirdi. Bisikletçiler, Adnan Menderes Bulvarı üzerinden Selvi Caddesi’ne girerek yeniden Apollon Tapınağı’na döndü ve yarışı tamamladı.

Yıldız Kızlar 17 Yaş Altı kategorisinde Emine Irmak Sezer, Genç Kızlar 19 Yaş Altında Funda Taşkın, Yıldız Erkekler 17 Yaş Altında Muhammet Ali Sünbül, Genç Erkekler 19 Yaş Altında Ramazan Yılmaz, Master Erkekler 35+ kategorisinde Murat Değişici, Master Erkekler 40+ kategorisinde Mutlu Kadri Erçevik, Master Erkekler 45+ kategorisinde Harun Türünz, Master Erkekler 50+ kategorisinde Osman Şirin, Master Erkekler 55+ kategorisinde Zafer Yalın, Master Erkekler 60+ kategorisinde Ali Rıza Fırıncı birinci oldu.

Yarışlar sonunda tapınak önünde ödül töreni düzenlendi. Yarışlarla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu Teknik Kurulu Başkanı Yusuf Hitit, Didim’de ilk kez yarışların düzenlendiğini ve lokasyonun da çok güzel olduğunu ifade ederek “Türkiye’nin birçok yerinden yaklaşık 400’e yakın sporcu yarışlara katıldı. Burada dereceye giren sporcuları Milli takım hocalarımız değerlendirecek ve buna göre sporcularımız milli takımlarda yerini alacak” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!