Bizimle iletişime geçin

Haberler

İranlı Turistlerin Nevruz Bayramı’nda Bisiklet Turu

İranlı beş arkadaş, ülkelerinde 2 hafta süren Nevruz Bayramı tatilini geçirmek için Türkiye’ye geldi. Grup, İstanbul’dan başlattıkları bisiklet turunda Antalya’nın Demre ilçesine ulaştı.

İranlı elektrik mekanik  mühendisi Reza Mazrue (46), Reza Komigani (43), öğretmen Zahra Salighe (40), mekanik mühendisi Saeed Mahdavian (37) ile bankacı Mahin Molace (28), ülkelerinde iki hafta süren Nevruz Bayramı tatilinde bisiklet turu yapmak için Türkiye’ye geldi.

 İran’ın Karay şehrinden, otobüsle 18 Mart’ta  Türkiye’ye ulaşan İranlı turistler bisikletle Yalova ve Bursa’yı gezdi. Olumsuz hava koşulu dolasıyla otobüsle İzmir’e giden turistler İzmir Kalesi, Efes, Kuşadası, Aydın, Didim, Bodrum, Datça, Marmaris, Köyceğiz’i ziyaret etti. Dalyan ve Istuzu Plajı’nı gezen turistler otobüsle Denizli’de Pamukkale’ye sonrasında da Muğla’nın Fethiye ilçesine geldi. Fethiye’de Kayaköy ve Ölü Deniz’i gezen turistler Kaş’ın ardından Demre’ye ulaştı. Demre’de Myra Antik Kenti ve Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’ni ziyaret eden turistler, turuna devam eti.

Bisiklet turu hakkında bilgi veren Reza Mazrue, Demre’nin ardından Olimpos, Yanartaş ve Phaselis Antik Kenti’ni gezip otobüsle İran’a döneceklerini söyledi. Mazrue, “Ben ve arkadaşlarım İran’da bir bisiklet kulübünün üyeleriyiz. Daha önce Nevruz Bayramı tatilinde 5 kez bisikletle Türkiye turu yaptık.  Türkiye bizim için dost ve güzel bir ülke. Bugüne kadar bisiklet turunda sorun yaşamadık” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!