Bizimle iletişime geçin

Haberler

NEÜ’de ‘Sağlıklı Yaşam ve Bisiklet’ Etkinliği Düzenlendi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Öğrenci Toplulukları Koordinatörlüğü ve Meram Gençlik Merkezi iş birliğiyle, sağlıklı bir yaşam için sporun önemini ön plana çıkarmak adına ‘Sağlıklı Yaşam ve Bisiklet’ etkinliği gerçekleştirildi.

Yaklaşık 100 bisikletlinin katıldığı etkinlik, NEÜ Köyceğiz Yerleşkesinde başladı.

Etkinlikte konuşan Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Salih Zeki İnce, düzenlenen bisiklet turu ile sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmayı ve fiziksel aktiviteyi arttırmayı amaçladıklarını ifade etti. Toplum sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen İnce, “Etkinlikle beraber öğrencilerimiz ve halkımızda bir farkındalık oluşturarak, ‘fiziksel aktivitenin artması için sen de bisiklet sürmeye katıl’ mesajını vermek istiyoruz. Bu etkinlik tek yönlü değil, 7’den 70’e her yaşta insanın spor yapabileceğini gösteren bir etkinlik. Aynı zamanda, tipik bir sivil toplum örgütü statüsüne kavuşturduğumuz öğrenci topluluklarımızın diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte olma adaptasyonu ve ortak hareket edilebileceğini gösteren bir etkinlik” şeklinde konuştu.

NEÜ Öğrenci Toplulukları Koordinatörü Osman Bozdemir ise, pandemi sebebiyle ara verilen bu tür etkinliklere hasret kalındığını belirterek, “Bu bir farkındalık hareketidir. Barışa, iyiliğe, dostluğa, çevreye, doğaya ihtiyaç duyduğumuz, doğaya sahip çıkmamız gereken günlerdeyiz. Dostluk, barış, kardeşlik ve güzel yarınlar için pedallara basalım” dedi.

Etkinlik, Meram Gençlik Merkezi önünde katılımcılara çeşitli ikramlar yapılması ve sinema bileti verilmesiyle son buldu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!