Bizimle iletişime geçin

Haberler

Emin Müftüoğlu: Türkiye’nin Tanıtımına Önemli Bir Katkı Sağlandı

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağladığını belirterek, bir sonraki hedeflerinin dünya ve olimpiyatta madalya kazanan branş olmak olduğunu ifade etti.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Türkiye Bisiklet Turu sonrası açıklamalarda bulundu. Çok özel ve heyecanlı bir tur olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Müftüoğlu, “Özel etaplar vardı. Tarihe ve doğaya saygı mottosuyla yola çıktık. Bodrum’da ’57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Hatıra Ormanı’ dikerek tura başladık. Çanakkale’ye geldik. Turizm bölgelerindeki tüm güzel bölgeleri geçtikten sonra Çanakkale Köprüsü’nü geçerek 57. Alay’a geldik. Doğadan tarihe geldik. Sondan bir önceki etap çok özel bir etaptı. Türkiye’de bisikletin teknik ve taktik olarak uygulanacağı özel etaplar azdır ama inanılmaz bir etap oldu Gelibolu-Tekirdağ günü. Orada sonuçlar değişti. Bugüne kadar hep ‘Kraliçe etabı’ dediğimiz dağ etaplarında yarışı kazanan belli olurdu. Bu turda ilk kez farklı bir sonuç ortaya çıktı. Özel etapların ardından çok güzel bir tur oldu. Tanıtım, sportif ve sporcu anlamında inanılmaz bir tur oldu” ifadelerini kullandı.

57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 5 kıtada 190 ülkede yayınlandığını söyleyen Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “5 kıta, 190 ülkede yayınlandı. 26 uluslararası medya kuruluşuyla sözleşme imzaladık. Canlı ve özet yayınlarla çok geniş bir kitleye ulaştık. Ülkemizi bundan daha güzel tanıtacak ne olabilir ki? Havadan ve özel çekimlerle çok güzel görüntüler ortaya çıktı. Çok iyi bir tanıtım atağı gerçekleşti. Turizm Bakanlığı’nın Tanıtım Geliştirme Ajansı’yla çalıştık. Yabancı gazeteciler geldi. Sosyal medya, dijital medya, görsel medya ve yazılı medya tura yoğun ilgi gösterdi ve destek verdi. Tüm ajanslara, medya kuruluşlarına ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hakkında da konuşan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “2008 yılında başladığımız hikayede biz ‘Pro Tour’ demiştik ve 2017’de bunu almıştık. Geriye düştüğümüz yerden tekrar ‘Pro Tour’ diyoruz ve en üste çıkacağız. Bizim hedeflerimiz var. Ekip olarak çok iyi bir yönetim kurulumuz var. Herkes birlikte çalışıyor. Yapabildiklerimizin en iyisini yapmaya çalıştık bu yıl. Gelecek yıl ve daha sonrasında dünyanın en iyi organize edilen turları arasında olmayı hedefliyoruz. Bunun ardından ‘Pro Tour’ ile ilgili çalışmalara başladık. Lobimizi yapıp tekrar buraya çıkmak istiyoruz. Gelecek yıl çok özel ve daha çok ‘World Tour’ yani profesyonel sporcuların katıldığı, herkesin heyecanla izleyeceği ve tanıtım atağı olacak bir tur bekliyoruz. Bu yıl tarihimizdeki ilk kapalı, Olimpik Veledrom açılıyor. Konya’da İslam Oyunları’na hazırlanıyoruz. Bu veledrom ile birlikte ülkemizin ana hedeflerinden ve bizim de ana misyonumuz olan, dünya ve olimpiyatlardaki madalya hedefiyle yola çıktık. Bununla ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Bu ülke artık, jimnastik ve okçuluktaki gibi, yeni madalya heyecanı duyulacak bir branş görecek. Bunu mutlaka başaracağız” diyerek sözlerini tamamladı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!