Bizimle iletişime geçin

Haberler

Fotoğrafın Hikayesi: Bernard Hinault

Liege-Bastogne-Liege’in 66. edisyonu, 1980 yılının karlı bir nisan gününde koşulmuştu. Ağır koşullardan ötürü epey zorlu geçen yarışta Bernard Hinault, kariyerinin en önemli zaferlerinden birini kazanmıştı.

20 Nisan 1980 perşembe günü Liege-Bastogne-Liege, karlı hava şartları altında start almıştı. Yarışın başlamasından iki saat sonra başlangıçta mücadelede yer alan 174 bisikletçiden sadece 60’ı yoluna devam edebildi.

Rudy Pevenage ve Ludo Peetersat’tan oluşan öndeki ikiliyi yakalamak için Bernard Hinault sorumluluk almaya başlamıştı. Fransız bisikletçi, Silvano Contini ve Henk Lubberdink ile birlikte takibi sürdürüyordu. Takip görevini başarıyla yerine getiren Hinault, 80 kilometre kala tempoyu arttırarak solo atağına başladı. Yedi saatlik bir performansın sonunda finişe ulaşan Bernard Hinault, zorlu geçen günün ardından 1977’den sonra ikinci kez Liege-Bastogne-Liege’i kazanıyordu. İkinci olan Hennie Kuiper, liderin 10 dakika gerisinde yarışı tamamlayabilmişti.

Karlı hava şartları sebebiyle bir nevi hayatta kalma mücadelesine dönen 1980 Liege-Bastogne-Liege’i yarışan 174 sporcudan sadece 21’i bitirebildi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!