Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bisikletle Ağrı Dağı’nın Çevresinde Tam Tur Atacaklar

Iğdır Akud Doğa Sporları Kulübü ve Tebriz Safran Bisiklet Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Ağrı Dağı çevresinde bisiklet turu etkinliği başladı.

Organizasyona İran’ın Tebriz şehrinden 43 bisikletçi de katıldı. Tebriz’den yola çıkan bisikletçiler, Iğdır’dan sonra Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne geçecek. Grup, Nahçıvan’dan sonra İran Culfa Sınır Kapısı’ndan geçiş yaparak Ağrı Dağı turunu tamamlayacak.

Tebriz Safran Bisiklet Kulübü Başkanı Ali Mirze, “Tebriz’den yola çıktık, çeşitli görevlerde olan 43 kişi ile pedal çevirdik. Gürbulak Sınır Kapısı’ndan giriş yaparak Iğdır’a geldik. Buradan da Nahçıvan’a geçeceğiz. Oradan da tekrar İran’a 5 gün sürecek olan gezimiz de Ağrı Dağı’nın etrafında tam bir tur atmış olacağız. Güzel ve zevkli geçiyor” dedi.

Bisikletle Tebriz’den yaklaşık 400 kilometre yol yapan sporcular, “Bisiklet kullanmak çok güzel, İran’da çeşitli yerlere turlar düzenliyoruz. İlk defa Türkiye ve Nahçıvan’a tur yapıyoruz. Çok güzel bir program, bisiklet kulübü olarak insanlara bisikleti sevdirmeyi amaçlıyoruz. Üç ülkede bisiklet sürmek çok zevkli” dedi.

Iğdır Akud Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ümit Sönmez ise, “4 yıldır bisiklet kulübü olarak bütün köylere gidip etkin olmaya çalışıyoruz. Bugün de İran’dan Tebriz’den bisikletçiler geldi, onlarla ilgileniyoruz. İran, Iğdır, Nahçıvan etrafında tur atarak tekrar İran’a dönecekler böylece Ağrı Dağı etrafında turu tamamlayacaklar” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Şarköy Kaymakamı Kılınçkaya: Trafik Yoğunluğunu azaltmak için bisiklet kullanalım

Haberler

Başkent Elektrikli Bisiklete Hazırlanıyor

Haberler

Gökova Bisiklet Turu 15 Mayıs Pazar Günü Başlıyor

Haberler

Bursa’da 4 Eski Köy Okulu Bisiklet Evi Oluyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!