Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mark Cavendish Balatonfüred’in Galibi

İtalya Bisiklet Turu 2022’nin üçüncü etabını Mark Cavendish kazandı. Saf sprinterlere uygun ilk etapta Arnaud Demare ikinci olurken Fernando Gaviria kürsünün son basamağında yer aldı.

Yarışın ilk kilometresi içinde kaçış grubu oluşumu başladı. Start’ın verilmesiyle birlikte Drone Hopper-Androni Giocattoli takımından ilk günde de kaçışa giren Mattia Bais ve Filippo Tagliani’nin yanı sıra EOLO-Kometa’dan Samuele Rivi’de kaçış grubuna katılmayı tercih etti. Sakin geçen ilk saatin ardından Alpecin-Fenix, pembe mayonun da verdiği sorumluluk ile kaçışı takip eden ilk takım oldu. Alpecin-Fenix’e ek olarak, Lotto Soudal, Groupama-FDJ ve Quick-Step-Alpha Vinyl gibi sprint iddialısı takımlar da peloton’un önüne gelerek farkın azalmasına katkıda bulundu.

2022 İtalya Bisiklet Turu’nun ilk abandone haberi 3. etapta geldi. Jan Tratnik, açılış gününde kaza yaptıktan sonra bileğinden çok fazla acı çektiği için yarıştan ayrılma kararı aldı. Bahrain – Victorious, klasik sezonunu başarılı bir şekilde geride bırakan Tratnik’ten yoksun olarak yoluna devam edecek.

Kaçış grubu içinden Samuele Rivi’nin temposuyla öndeki sporcular direnmeye çalışsa da peloton etabın bitimine 28 kilometre kala öndeki bisikletçileri yakalamayı başardı. Peloton, kaçış yakalandıktan sonra sıkı bir tempo yaptı. Günün Tihany’deki tek yokuş kapısında, Pascal Eenkhoorn ve Rick Zabel puanlar için atak yaptı. İki sporcunun mavi mayoda puanları eşitlenirken daha iyi genel klasman derecesinin sahibi olan Rick Zabel, 4. etaba yokuş mayosu ile başlayacak.

Takım arkadaşlarının üstün çabasıyla son kilometreye çok avantajlı başlayan Mark Cavendish, Arnaud Demare ve Fernando Gaviria’yı arkasında bırakarak kariyerinin on altıncı İtalya Bisiklet Turu etap zaferine imza attı. Biniam Girmay günü dördüncü bitirirken son metrelerde Mathieu van der Poel’un tekerini kaçıran Jakub Mareczko etabın beşincisiydi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!