Bizimle iletişime geçin

Haberler

Yenipazar’da Bisiklet Şenliği Coşkusu

Her yıl nisan ayının son haftasında düzenlenen Yenipazar Bisiklet Şenliği, bu yıl 8 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. 180 bisikletseveri bir araya getiren etkinlikte bisikletliler tüm gün boyunca pedallamanın mutluluğunu yaşadı.

Yenipazar Belediye Başkanı Mehmet Yüsran Erden tarafından düzenlenen Bisiklet Şenliği’nde konuşan Başkan Erden, “Her yıl nisan ayının son haftasında düzenli olarak yaptığımız şenliğimizi maalesef iki yıldır pandemi nedeniyle yapamadık. Bugün 8 mayıs çok özel bir gün. Bizlerin bu günlere gelmemizi sağlayan, bizleri yetiştiren tüm annelerimizin Anneler Günleri’ni canı gönülden kutluyorum. Bisiklet dostu Yenipazar ilçemizde böyle bir bisiklet şenliği yapmamız sağlık açısından, sağlıklı nesiller yetiştirmek açısından çok önemli. Bisiklet aynı zamanda çevre dostu olduğu için maddi yönden ekonomiktir. Bisiklet kullanmanın bir ulaşım aracı ve bunun yaygınlaşması adına biz de yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Kendi pratiğimizde ben de şahsım olarak makam aracım olarak yakın mesafede bisiklet kullanmayı tercih ediyorum. Sarızeybekler’in hediye etmiş oldukları bir bisikletimiz var genelde onu kullanıyorum. Her türlü bisiklet etkinliğimizde Sarızeybekler kurumu bizlere teknik destek sağlıyorlar kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün ilçemizde düzenlediğimiz bisiklet şenliğimize katılım sağlayan Aydın, Söke, Nazilli ve çevremizden gelip bizlere destek veren tüm bisiklet dostlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Toplu fotoğraf çekimlerinin ardından 180 kişilik bisiklet sevdalısı sporcular hep birlikte Yenipazar ilçesine 20 km uzaklıktaki Aşağı Dip Doğal Göleti’nde öğlen yemeği yedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!