Bizimle iletişime geçin

Haberler

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde Bisiklet Federasyonu’ndan Dev Bisiklet Hareketi

Türkiye Bisiklet Federasyonu bisiklet kültürünü ülke genelinde yaygınlaştırma ve geliştirme hedefi doğrultusunda “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü”nde dev bir bisiklet hareketi başlatmaya hazırlanıyor.

“Yaşanabilir Bir Dünya İçin Bisikleti Seçin” teması ile düzenlenecek “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Etkinlikleri” kapsamında 81 ile yayılarak gerçekleştirilecek projeler arasında; #BenimBisikletim Fotoğraf Yarışması, Bisiklet Turu Organizasyonları, Okullarda Güvenli Bisiklet Kullanımı ve Trafik Eğitimleri, Online Bisiklet ve Trafik Eğitimleri gibi etkinlikler yer alacak.

Türkiye genelinde 30 Mayıs – 7 Haziran 2022 tarihleri arasında Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenecek “Yaşanabilir bir dünya için: bisiklet” projesine;  T.C Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği gibi kurum ve kuruluşlar da destek verecek.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu; bireylerin ve toplum sağlığının yanı sıra iklim değişikliği ile mücadele konusunda alınan küresel tedbirlere de katkı sağlaması hedefi ile düzenlenen “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Etkinlikleri” hakkında bilgi verdi ve böyle bir projeden dolayı çok heyecanlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Her yaştan insanı bisiklet sürerek hayatın her alanında bilinçlendirmeyi hedeflediklerini paylaşan Emin Müftüoğlu: “Bisikletle tanışmamızın 200. yılını kutladığımız bu yıl, bisikletin günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline getirecek projelerimizle toplumun tüm kesimlerinde bisiklet kültürü oluşturmak amacıyla büyük bir bisiklet hareketi başlatıyoruz. Küresel iklim değişikliğinin hayatın her alandaki etkilerini en aza indirmek, AB Yeşil Mutabakatı ve Paris İklim Anlaşması çerçevesinde ‘karbon nötr’ hedefine yönelik bisiklet kullanımını özendirmek, yerel yönetimlerin bisiklet hakkındaki farkındalığını artırmak ve gerekli altyapı tedbirlerini almaları konusunda teşvik etmek, ülke genelinde çocuklara bisikleti tanıtmak, trafik bilinci aşılamak, Türkiye’de bisikleti yaygınlaştırmak gibi pek çok yönü ile birlikte bisikletin sürdürülebilir gelişme, çevre, sağlıklı bir nüfus, dışa daha az bağımlı bir ekonomi için gerekliliğin anlatılması gibi hedeflerle hazırladığımız projelerimiz bisikletin gelişmesine ve bisiklet sporunun geleceğine de katkı sağlayacaktır.” dedi.

30 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında sosyal medya hesaplarından yapılacak canlı yayınlarla bisiklet kullanımının önemi vurgulanacak. Canlı yayınlara Suat Torgay, Sadık Keleş, Süleyman Okur, Dr. Kenan Güler, Pınar Arpınar Avşar, Mutlu Kadri Erçevik, Nadir Yavuz, Mustafa Karakuş, Rahime Çelen, Av. Fatih Erdöl, Av. Elif Merve Ertekin ve Ozan Canyurt gibi bisiklet sporuna hizmet etmiş isimler katılarak tüm bisiklet severlere “Yaşanabilir Bir Dünya İçin: Bisikleti Seçin” denilecek.

Türkiye Bisiklet Federasyonu, 3 Haziran’da tüm bisiklet severleri bisiklet kullanımına ve iklim değişikliğine farkındalık yaratabilmek için etkinliklere destek vermeye davet ediyor.

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü Etkinlikleri

– Sosyal medyada ‘#benimbisikletim’ hastagi ile fotoğraf yarışması

– Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından bisiklet turlarının organize edilmesi

– Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul müdürlükleri tarafından, İçişleri Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe emniyet müdürlükleri ve bisiklet STK’ları işbirliği halinde okul bahçelerinde “Güvenli Bisiklet Kullanımı ve Trafik” eğitimlerinin verilmesi

– Türkiye Bisiklet Federasyonu sosyal medya hesaplarından bisiklet sporuna hizmeti geçmiş önemli isimlerle ve sporcularla canlı söyleşi yayınları

Benim Bisikletim Fotoğraf Yarışması Katılım Koşulları

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen yarışma, 30 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

– Yarışmaya, Türkiye’de yaşayan ve bisiklet kullanan, 13 yaş üstü amatör düzeyde fotoğraf çeken herkes katılabilir.

– Yarışmaya katılmak için bisiklet kullanıcılarının, kendi bisikletleri ile birlikte şehir yaşamı ya da doğada çektikleri fotoğrafları; #benimbisikletim hastagi ile kişisel Instagram hesaplarında paylaşmaları ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nu (@trbisikletfederasyonu) etiketlemeleri gerekmektedir.

– Her bir katılımcı, 1 (bir) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

– Paylaşılan fotoğraflar, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecek ve en başarılı bulunan 70 fotoğraf belirlenecektir.

– Seçilen 70 fotoğraf sahibine, Türkiye Bisiklet Federasyonu Milli Takım Forması hediye edilecektir.

– Kazananlara formaları, Türkiye Bisiklet Federasyonu’na fotoğrafı paylaştıkları hesap üzerinden iletişim ve adres bilgilerini iletmeleri halinde ulaştırılacaktır.

– Kazanan fotoğraflar, Türkiye Bisiklet Federasyonu web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında, çeken kişi bilgisi ile birlikte paylaşılabilecektir.

– Yarışmaya katılanlar, bu koşulları kabul etmiş sayılır.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!