Bizimle iletişime geçin

Haberler

Ibai Azurmendi Kaza Geçirdi

Profesyonel bisikletçi Ibai Azurmendi (Euskaltel), Uitzi dağ geçidi yakınlarında antrenman yaptığı esnada bir karacayla çarpışıp düşerek sakatlandı ve helikopterle Navarra Üniversite Hastanesine götürüldü.

Ibai Azurmendi, NA-1700 yolu üzerinde antrenman yaparken öğleden sonra 12:30 sıralarında bir karaca ile çarpıştı. İl İdaresi, bir kişinin bisikletçiyi yolda bulduğunu ve acil servislere haber verdiğini belirtti.

Olay yerine gelen Leitza’dan bir sağlık ekibi, Azurmendi’yi hastaneye nakletmek için tıbbi bir helikopter isterken olayı soruşturmak için de Foral Polis merkezine haber verildi.

Takımdan yapılan açıklamada Azurmendi’nin liman civarında yüksek hızda iniş antrenmanı yaparken bir karacayla sert şekilde temas yaşadığı belirtildi.

Cumartesi günü İtalya topraklarına yarışması planlanan bisikletçi, vücudunun birden fazla bölgesinden sakatlandı. Azurmendi’nin köprücük kemiğinin kırıldığı öğrenildi.

Sporcu kaza sonrası yaptığı açıklamada mümkün olan en kısa sürede yarışlara güçlü bir şekilde geri dönmek istediğini söyledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!