Bizimle iletişime geçin

Haberler

Yöresel Kıyafetle Sürdüğü Bisiklet Fotoğrafıyla Ödül Aldı

Mardin’in Derik ilçesinde 1 yıl önce bisiklet kullanmayı öğrenen Gülişah Dinler (49), 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde yöresel kıyafet ile sürdüğü bisiklet fotoğrafıyla ödül kazandı.

Derik’te 2 çocuk annesi Gülişah Dinler, 1 yıl önce Derik Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Sevdet Baki ile tanıştıktan sonra bisiklet sporuna merak sardı. Bisiklet kullanmayı öğrenen ve özellikle yöresel kıyafetiyle bisiklet kullanan Dinler, ‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ nedeniyle ilçede de düzenlenen etkinliğe katıldı. Yine yöresel kıyafetiyle bisiklet süren Dinler, çektirdiği fotoğrafı, #Benimbisikletim etiketiyle sosyal medyada paylaştı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, Abdullah Albunar, Mehmet Ali Keskin, Gizem Bilgin ve Aslı Çelik söz konusu etiketle paylaşılan 1300 fotoğrafı değerlendirdi. Bu fotoğraflardan 70’i ödüle layık görüldü. Gülişah Dinler’in fotoğrafı da ödül kazandı. Dinler’e bisiklet milli takımı forması ile bisiklet ayakkabısı hediye edileceği öğrenildi.

Gülişah Dinler, bisiklet sürmenin kendisine özellikle öz güven konusunda çok şey kattığını belirterek, “Ödül kazandığım için de çok mutluyum. Bisikletle yöresel kıyafetimizi de tanıtmış oldum. Yöresel kıyafetimiz, bizim kültürümüz. Hem sağlık hem verdiği öz güven açısından bisiklet bana çok şey kattı. Özellikle hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Ev hanımıyım. Bisiklet sürdüğümde çocuklarım da çok mutlu oluyor. Beni bu ödüle layık gördükleri, değerlerime değer verdikleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Bobinaj Tamirinde Elektrikli Bisikletler İlk Sırada

Haberler

Tour de France 2022’ye hazır mıyız?

Haberler

İstanbul Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İçin Hazır

Haberler

İzmir’de 6 Ayda 79 BİSİM Bisikleti Çalındı

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!