Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bahraın Vıctorıus inceleme altında

Bazı takım üyelerinin evlerinin aranmasından birkaç gün sonra Bahrain Victorious Takımı’nın oteli ve araçları perşembe günü Danimarka’da arandı.

Bisikletçilerin, üç hafta boyunca Fransa Bisiklet Turu’nda kilometreleri kat etmelerine sadece bir gün kala Bahrain Victorius takımının otel odaları ve takım araçları Danimarka polisi tarafından arandı. 30 Haziran’da yarışın başlayacağı Kopenhang’da (Danimarka) gerçekleşen polis araması Fransız müfettişlerinin talebi üzerine gerçekleşti.

Polis aramasından sonra Avrupa Birliği Ceza Adaleti İşbirliği Ajansı’nın (Eurojust) yaptığı açıklamada, altı ülkede gerçekleşen aramaların sonucunda 14 mülkün incelendiği ve üç kişinin sorguya çekildiğini söyledi.

Eurojust, Slovenya’da bir cep telefonunun ele geçirildiği mülkte; kahverengi içeriği belirsiz 412 kapsül ve beyaz renkte içeriği belirsiz 67 kapsül bulunduğunu belirtti. Buna eş zamanlı olarak Belçika, İtalya ve Polonya’da yapılan baskınlarda bilgisayar, telefon ve diğer elektronik cihazlara da el kondu. Polis ayrıca İspanya’da bulunan mülklerde de aramalar yaptı ve olası kanıtlara el koydu.

Eurojust, Bahrain ekibinin 2021 Tour’undan bu yana Fransa’nın Marsilya savcılığı tarafından soruşturma altında olduğunu belirterek, hedefin “uluslararası bir bisiklet takımının şüpheli doping ihlalleri” olduğunu sözlerine ekledi.

Bahrain Victorius ekibi son derece rahatsız

Bahrain ekibi ise bu durumdan son derece rahatsız. Ekip, Tour öncesi düzenlenen basın toplantısında doping şüpheleri için sorulan soruları yanıtlamayı reddetti. 30 dakika sürmesi planlanan basın toplantısında doping soruşturmasının dışında başka soru gelmemesinden dolayı konferans kısa bir sürede sonlandı.

Takımın kaldığı otelin yanı sıra, Bahrain’in tüm takım araçlarında da polis araması gerçekleşti.

Takımın sporcularında Matej Mohoric ve Jack Haig, konuyla alakalı çok sayıda gazeteciden gelen soruları yanıtsız bırakmayı tercih etti.

Bahrain Victorius ekibinin yöneticilerinden Vladimir Miholjeviç daha sonra yaptığı bir açıklamada: “Takım tamamen yarışa odaklanmış durumda ve bisikletçiler sadece yarışla ilgili soruları yanıtlayacak.” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!