Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bisikletçilerin korkulu rüyası: Dragos sahildeki siyah-beyaz köpek

Son günlerde İstanbul Anadolu yakası, Dragos sahilde siyah-beyaz bir dostumuz bisikletçilere zorlu anlar yaşatıyor.

Son günlerde Whatsapp gruplarında birbirinin neredeyse aynı paylaşımlar yapılır oldu. Kanların ayak bileğine doğru süzüldüğü dişlenmiş bir bacak ve Dragos sahilde çekilmiş siyah beyaz bir köpek fotoğrafı.


Söz konusu mesajın ardına gelen yorumlar da aynı oranda benzer: “Yine mi?”

Anadolu Yakası’ndaki bisikletseverler arasında korku salan bu siyah-beyaz dostumuz bugüne kadar sayısız bisikletliye dişlerini geçirdi.


Bisiklet kullanımının oldukça yoğun olduğu sahil hattındaki Dragos’da daha sık duran dostumuza karşı bisikletçiler tarafından yerel yönetimlere girişimlerde bulunulsa da şu ana kadar kayda değer bir sonuç alınamadı. Ulusal medyada yer alan haberlerde ise aynı köpeğin yayalara saldırdığı haberler de yer almakta.

Maltepe Dragos’da bulunan Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi yakınlarını kendine mesken edinen dostumuzun son kurbanlarından biri de sabah üç arkadaşıyla birlikte sahilde antrenmana çıkan Arif Topcu.

Olayı anlatan Topçu, Dragos sahilde araç kazasından dolayı yola yağ döküldüğü için polisler tarafından kaldırıma çıkmaları söylendiğini söylüyor. Siyah – beyaz dostumuz da aslında onları takiptedir ki tekerleklerine yağ bulaşmasını istemeyen bisikletçiler tam kaldırıma yanaştıkları sırada bisikletçiler arasında artık meşhur hale gelen köpeğin saldırısına uğrarlar.

“Ne olduğunu bile anlamadık”

Köpeği fark bile etmediğini söyleyen Arif Topcu ayağını kilitli pedalından çıkardığı anda bir anda bacağından ısırıldığını söylüyor. “Her şey bir anda oldu ne bir havlama ne de bir hırıltı vardı. Bacağımı ısırdıktan sonra da kayıplara karıştı.”

O anın şokuyla Topçu ne olduğunu dahi anlayamadıklarını ifade ediyor.

“Daha sonra arkadaşlarım ve çevredeki insanların da yardımıyla hastaneye tedaviye gittim. Köpeğin dişlerinin kaslarımı zedelemiş olmasından dolayı yaklaşık 6 ay bisikletimden uzak kalacağımı öğrendim” diyor.

Hastanede tedavisi tamamlanan Arif Topcu, aynı bölgede, aynı gün başka bir bisikletçinin daha saldırıya uğradığını öğrenmesinin ardından, daha fazla kişinin mağdur olmaması adına yetkililerle iletişime geçtiğini anlatıyor.

“Maltepe Belediyesi ertesi gün olayın gerçekleştiği yerde siyah – beyaz dostumuzu aramasına rağmen bulamamışlar. Eğer bulabilseler bile en fazla 10 gün süre ile muhafaza edebileceklerini ve ardından tekrardan aldıkları yere bırakmak zorunda olduklarını ilettiler.”

Sicili kabarık!

Siyah-beyaz dostumuzun maalesef sicili kabarık. Umudumuz ne daha fazla bisikletçinin ne de sevgili dostumuzun zarar görmeden bu sorunun çözülmesi. Bu hadiseden etkilenen tüm bisikletçilere bir an önce bisikletlerine dönmeleri dileğiyle.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!