Bizimle iletişime geçin

Haberler

SHIMANO BULMACA ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU

Shimano Türkiye’nin ödül sponsoru olduğu bulmaca bölümümüzde geçtiğimiz ayın kazananları belli oldu. Dilerseniz kazananların isimlerini açıklamadan önce talihli okurlarımızın ne kazandıklarına bir göz atalım.

Haziran Ödülü: CST Platinum Protector

CST Platinum Protector

Dergimizin Mayıs sayısında sizler için detaylı bir lastik tanıtım bölümü kaleme almıştık. Hal böyleyken, Shimano’nun destekleriyle hazırladığımız bulmaca köşemizin gelecek ayki ödülü için fazla düşünmemize gerek kalmamıştı.

Haziran sayımızın bulmaca ödülü CST’den Platinum Protector idi. EPS+LDP 7. seviye korumaya sahip Platinum Protector, dünyanın en iyi lastik korumalarından birini sağlıyor. Öyle ki hala dünya turunda olan Gürkan Genç’in zorlu yol koşullarında tercihi bile Platinum Protector. 5 katmanlı polimer, üstüne 3mm’lik EPS+LDP ile iç lastiği adeta bir zırh görevi görüyor. 26-28” jantlar ile uyumlu Platinum Protector, 60 TPI sıklığa ve ortalama 950 gram ağırlığa sahip.

İşte Haziran ayının ödüllü bulmaca talihlileri:

Ayşe Fatmanur Akkuş – Niğde

Deniz Can SARI – Bursa

Aydan Çelik’in hazırladığı Haziran bulmacasının soru ve yanıtları ise aşağıdaki gibidir:

İKİ BAYRAM ARASI HAZİRAN BULMACASI

Soldan sağa

1-21 Haziran’da doğan Amerikalı efsane.3 kez Tour de France kazandı. Bisiklet sporuna çok sayıda yenilik getirdi. Halen soyadını taşıyan bisikletler üretiyor.

2- Tour de France’ın mitik zirvesi. 2021’de iki kez çıkılmıştı. 14 Haziran’da tek günlük bir yarışa sahne olacak.

3- Son yıllarda siyahi bisikletçiler pelotonda öne çıkmaya başladılar. Aslında uzun yıllar evvel Amerikalı siyahi bir bisikletçi bu yolu açmıştı. 21 Haziran 1932’de ölen sporcunun lakabıyla birlikte telaffuz edilen adını soruyoruz.

4- Ülkemize de gelen, “Rüzgar Karşı” adını taşıyan kitabı dilimize çevrilen, 2 Haziran 1981 doğumlu kadın sporcu.

5- Tour de France’a hazırlık yarışlarından kabul edilir.  Erkek edisyonu 12 Haziran’da başlayacak, 19’da bitecek. Kadın edisyonu 18-21 Haziran arasında yapılacak. Yarışın yapıldığı küçük Avrupa ülkesini soruyoruz.

6- Başka bir küçük Avrupa ülkesi. Son yıllarda çıkardığı büyük şampiyonlarla tanıyoruz. Aynı zamanda  14-17 Haziran’da 2022 Euro Velo etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Yukarıdan aşağı

7-  Giro d’Italia’nın ikonik yokuşlarından 12 Haziran’da bu yokuşun adını taşıyan bir Gran Fondo yapılacak.

8- 14- 16 Haziran tarihleri arasında Türkiye Yol Şampiyonası’nın yapılacağı ilimiz. Mutfağıyla ünlü. Sayısız kez Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonu olan Kadir Kelleci’nin memleketi.

9- 2-5 Haziran arasında Batı Anadolu illerinden birinde ilki yapılacak olan bisiklet festivali. Pınarlı bir türküyle anılan o ili soruyoruz.

10- 5 Haziran’da UCI dağ bisikleti eliminatör yarışına ev sahipliği yapacak olan Belçika şehri.

11- 17 Haziran’da 77 yaşına basacak olan bisiklet tarihinin büyük efsanesi.

12- 10-12 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan bisiklet festivali. Denizli’nin bir ilçesi diyelim. Sizi fazla yormayalım.

13- Haziran’da yapılan bir festival daha. Ayın son günü başlayacak, 3 Temmuz’da bitecek. İli soruyoruz.  MFÖ’nün şarkısı ipucu olsun: “Güllerin içinden”

14- Tour de France’a hazırlık dendiğinde akla gelen ilk yarış. Bu yıl Haziran’ın 5’inde başlayacak, 12’sinde bitecek.

YANITLAR:

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!