Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bisikleti Kurye Projesi Başlıyor

İzmit’te hem doğaya ve insana dost bir ekonomi oluşturmak amacıyla hem de karbon emisyonlarını azaltmak için Bisiklet Kurye Ağı Projesi hayata geçiriliyor.

Izmit’te, Türetim Ekonomisi Derneği, Good4Trust.org ve İzmit Belediyesi’nin ortaklığıyla hem doğaya ve insana dost bir ekonomi oluşturmak amacıyla hem de karbon emisyonlarını azaltmak için İzmit Bisiklet Kurye Ağı Projesi hayata geçiriliyor.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bu bisiklet ağı projesi, Sivil Toplum Aracı ve Medya – Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar Destekleme Programı çerçevesindeki “Türkiye Sürdürülebilir Kent içi Ulaşım Ağı” projesi ile kurulan Kavsak Platform’dan mikro hibe desteği almaya hak kazandı.

Ülkemizde bisiklet ulaşımını desteklemek amacıyla, ilk başta projenin uygulanacagi bölgede bulunan mevcut bisiklet yolları ve bisiklet yolarının güvenliği degerlendirilecek. Ardından proje süreci boyunca kullanıcılarının deneyimleri ve geri dönüşleri dogrultusunda yollar günden güne geliştirilecek.

Ulaşım ve lojistik konusuna çevreci ve adil bir çözüm olan, kent içi bisikletle dağıtım ağları çevre adına karbon ayak izini düşürmek, üretici ve alıcı adına ise karşılıklı iletişimi artırmak amaçlanıyor.

Bisiklet Kurye Projesi, ilk olarak üreticiler ile ’türeticiler’ arasında bir alışveriş ve dayanışma platformu olan İzmit Çarşısı’nda hayata geçirilecek.

Bisiklet Kurye Ağı’nı hayata geçirmek için bu alanda fikir geliştirenler, fikirlerini “https://forms.gle/T2GAzF6g71BacNa5A” adresinden online olarak form doldurarak sunabilecekler. Ağustos ayının başında gerçeklestirilecek olan çevrimiçi çalıştay ile tüm paydaşların görüşleri bir araya getirilecek. Bu çalistayin amacı ise, İzmit ve gezegen için en iyisini hep birlikte bulmak.

Kaynak: İHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!