Bizimle iletişime geçin

Haberler

Google Haritalar’da Bisikletçiler İçin Yeni Güncelleme

Teknoloji devlerinin öncülerinden birisi olan Google, Google Haritalar’da yaptığı yeni güncelleme ile bisikletçilere odaklandı.

Teknoloji devi Google, harita uygulamasını yeni güncellemeler ile daha iyi hale getirmeye devam ediyor. Her uygulamasıyla titizlikle ilgilenen firma, özellikle Google Haritalar için son zamanlarda yoğun bir çalışma sürdürmekte. Birkaç hafta önce Google Haritalar, konum paylaşım bildirimiyle ilgili güncelleme almıştı. Şimdi ise gelecek olan bir başka güncelleme bisiklet sürücülerini yakından ilgilendirmekte.

Yeni güncelleme sayesinde Google Haritalar, artık bizlere daha ayrıntılı bir şekilde bisiklet rotalarını sunacak. Bunun yanı sıra ikonik yer işaretlerinin yaklaşık 100 havadan görüntüsünü içerecek. Bilindiği üzere Google, 12 yıla aşkın süredir bisiklet kullanıcılarına özel yol tarifi sunmakta. Bu konuyla yakından ilgilenen firma, şimdi ise yeni getireceği bu güncelleme ile bisiklet sürücülerinin işini daha da kolay hale getirmeyi planlıyor.

Google Haritalar artık bisiklet kullanıcıları için daha fazla rota sunuyor

En son gelen güncelleme ile Google Haritalar, bisiklet rotalarını karşılaştırma ve daha fazla bisiklet yolu gibi bazı bilgileri gösterecek. Sunulacak bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • ”Tepeler” bölümü, rotada bulunan en yüksek ve en düşük noktaları belirtecek. Ayrıca seçtiğiniz rotaların bir eğim grafiğini sunacak
  • ”Yollar” seçeneği, Google Haritalar üzerinden belirlediğiniz rotanızda bulunan; bölünmüş bisiklet yollarının, araçlar ile ortak paylaşılan bisiklet yollarının, ana yol ve yan yolların ne kadar olduğunu belirten bir yüzde grafiği sunacak.
  • ”Merdivenler” de not edilecek. Son olarak rotanın ayrıntılı dökümanlarını alabilmek mümkün olacak. Bu sayede bir bakışta nasıl bir yolda bisiklet süreceğinizi bileceksiniz. 

Şu anda kademeler halinde sunulan tüm bu yenilikler, Google Haritalar’ı kullanan kişilere önümüzdeki haftalarda tamamen sunulacağı söylenmekte. Bisiklet sürücüleri için çok önemli olan bu özellik için, uygulamayı güncellemeyi unutmamakta fayda var.

Ünlü yerlerin havadan görüntüsü de mevcut

Güncelleme ile gelen bir başka önemli özellik ise havadan görünüm. Google Haritalar artık, ünlü yerlerin havadan 3D görüntüsünü de sunacak. Elbette bu özellikte önümüzdeki hafta tüm kullanıcılara ulaşmış olacaktır.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!